25.2
12:37

Φιλική ήττα για την ΑΕΚ

Το τμήμα κ17 της ΑΕΚ ηττήθηκε με 4-2 από την Εθνική ομάδα κ16 σε φιλικό που έγινε την Τρίτη στα Σπάτα.

Σε ένα όχι και τόσο καλό ματς, η Εθνική κατάφερε να πάρει τη νίκη, με την ΑΕΚ να καταφέρνει να αντιδράσει στο δεύτερο γκολ που δέχθηκε, να πάρει και το προβάδισμα στο σκορ, αλλά λίγο αργότερα να το χάσει.

Στο 10ο λεπτό ο Τζοβάρας έκανε το 1-0, με τον Αντωνίου στο 15’ και στο 23 να ισοφαρίζει το ματς και στη συνέχεια να δίνει το προβάδισμα στην Ένωση. Η Εθνική αντέδρασε στο 40’ όταν ο Τσίγκος κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε εύστοχα, με το σκορ του ημιχρόνου να είναι 2-2.

Στην επανάληψη η Εθνική ομάδα με δύο γκολ του Παπαδόπουλου στο 47’ και στο 78’ κατάφερε να πάρει τη νίκη με 4-2.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στη βασική της 11άδα η Εθνική Παίδων είχε δύο παίκτες της ΑΕΚ, τους Χατζηεμμανουήλ και Τάμπα.

ΑΕΚ: Παπαδόπουλος, Λημνιός, Γιαννούτσος, Πογκοσιάν, Τσιβελεκίδης, Πάσχος, Γιούσης, Ανδρεόπουλος, Σπηλιώτης, Ασπρογιάννης, Αντωνίου.

Έπαιξαν και οι: Λεγάτος, Μπούτιβας, Κωστάκης, Μεσσήνης, Τσουπάνος, Λαζανάς.

Εθνική: Χατζηεμμανουήλ, Τάμπας, Σάμιος, Δημητρίου, Ιγκμπινόμπα, Αγιώτης, Τσίγκος, Καμπετσής, Τζοβάρας, Κυριλλίδης, Αναστόπουλος.

Έπαιξαν και οι: Σκιαθίτης, Δημήτρουλας, Νουκάρης, Μηχάι,Παπαδόπουλος, Κουτσοποδιώτης, Αγγελόπουλος Ι., Αποστολάκης, Μανωλάκης, Γκασούκας.

Δεν αγωνίστηκαν οι: Σκαφίδας (τερμ.), Γκουντούνας (άρρωστος).