15.2
19:14

Σταθερά στην κορυφή η ΑΕΚ

Οι Κιτρινόμαυροι είχαν ρεπό αυτό το σαββατοκύριακο, ωστόσο παρέμειναν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Football League Νέων.

Άλιμος – Χανιά 5-0

Την πρώτη του νίκη στο 2015 πραγματοποίησε σήμερα ο Άλιμος, που επικράτησε με 5-0 των Χανίων. Αναλυτικά η βαθμολογία του 1ου ομίλου της FootballLeagueΝέων.

Μετά τον εντυπωσιακό πρώτο γύρο και τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα, ο Άλιμος έχασε τον καλό του εαυτό και δεν είχε καταφέρει μέχρι σήμερα να πάρει νίκη για τον δεύτερο γύρο.

Ωστόσο, στο ματς κόντρα στα Χανιά οι γηπεδούχοι… ξέσπασαν και επικράτησαν με το εντυπωσιακό 5-0.

Ο Αλέξανδρος Παυλίδης άνοιξε το σκορ, με τον Χακράμα να διαμορφώνει το 2-0 του πρώτο ημιχρόνου, με τον Άλιμο να είναι καταιγιστικός στην επανάληψη.

Ο Χακράμα σκόραρε ακόμα δύο φορές, κάνοντας χατ τρικ, με τον Κακιόρη να διαμορφώνει το τελικό 5-0.

Άλιμος: Μαυρίδης, Κακούτης, Κολλινιάτης, Αφράτης, Κανούργιος, Πιπέρας, Νούλας, Παυλίδης, Μπουργάνης, Χρήστου, Χακράμα

Έπαιξαν και οι: Κακιόρης, Καλογεράκος, Βαρουξής, Καράκλας, Μετεκιδης, Ζόγκος

Φωστήρας – Απόλλων Σμύρνης 0-3

Ο Απόλλωνας Σμύρνης επικράτησε με 3-0 του Φωστήρα εκτός έδρας και μπήκε δυναμικά στη διεκδίκηση της δεύτερης θέσης που οδηγεί στα μπαράζ.

Οι Νέοι του Απόλλωνα μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση, πίεσαν, δημιούργησαν φάσεις κάτι που είχε ως αποτέλεσμα το γκολ που του έδωσε το προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο, με δυνατό σουτ του Φουκαρά.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε, παρά το γεγονός ότι ο Φωστήρας ανέβασε την απόδοσή του, με τους φιλοξενούμενος να σκοράρουν δύο φορές ακόμα μετά από στημένες φάσεις.

Το 2-0 για τον Απόλλωνα έκανε ο Μαυροπάνος, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ξαγοράρης.

Μετά και από αυτή τη νίκη ο Απόλλωνας Σμύρνης έφτασε τους 15 βαθμούς, με τον Άλιμο να μπαίνει σε… περιπέτειες εάν δεν κερδίσει τα Χανιά.

Φωστήρας: Βεζύρης, Ψωμίδης, Σχίζας, Αθανασιάδης, Μπότης, Βιργιώτης, Λιβαδάς, Γκέτσι, Γκολφινόπουλος, Χούντα, Νούνος

Έπαιξαν και οι: Μιχαϊλίδης, Πρέκας, Βλάχος, Γριτσόπουλος, Πότσης, Καινούργιος

Απόλλων Σμύρνης: Μηχαλόπουλος, Μαυροπάνος, Δούρος, Αγγελόπουλος, Καμαρινόπουλος, Κυριαζόπουλος, Δουκαράς, Ξαγοράρης, Καλλέργης, Κατίδης, Μπαλάσκας

Έπαιξαν και οι: Παστελόπουλος, Καραγιάννης, Βεζύρης, Τζιόλας, Μπαράκος, Ντοβλετάκης

Επισκοπή – Αχαρναϊκός 1-4

Με νέο χατ τρικ του Κολονέρου ο Αχαρναϊκός πήρε ακόμα μια νίκη στο πρωτάθλημα της Football League Νέων, καθώς επικράτησε με 4-1 της Επισκοπής εκτός έδρας.

Ο δεύτερος γύρος έχει βρει ανεβασμένο τον Αχαρναϊκό, ο οποίος συνεχίζει τις καλές του εμφανίσεις και τις νίκες. Για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος φιλοξενήθηκε από την Επισκοπή στην Κρήτη και κατάφερε να πάρει μια εύκολη νίκη με 4-1.

Για δεύτερο συνεχόμενο ματς μάλιστα ο Κολονέρος βοήθησε σημαντικά την ομάδα του να κατακτήσει το τρίποντο, καθώς σήμερα σημείωσε νέο χατ τρικ, ενώ και το 4ο γκολ ξεκίνησε από τα πόδια του, με τον Χίο να είναι τελικά ο αποδέκτης της μπάλας και να διαμορφώνει το 4-1.

Μετά από αυτή τη νίκη ο Αχαρναϊκός φτάνει τους 10 βαθμούς και ξεπερνάει τα Χανιά και την Επισκοπή, ενώ μειώνει τη διαφορά στον έναν βαθμό από τον τέταρτο Φωστήρα.