08.2
12:33

Όλα για όλα στο Κύπελλο

Οι Μάγκες της ΑΕΚ δεν τα κατάφεραν κόντρα στον Stoiximan.gr ΠΑΟΚ και γνώρισαν την ήττα με 33-22 και στην Ένωση στρέφουν την προσοχή τους στον ημιτελικό με τον Διομήδη Άργους, ενώ πλέον στόχος για το πρωτάθλημα είναι η παραμονή στην τετράδα. Δίπλα στην ομάδα ήταν και ο κόσμος

Η ΑΕΚ ήταν αυτή που μπήκε δυνατά στο παρκέ και κατάφερε από τα πρώτα λεπτά να πάρει μια διαφορά τεσσάρων τερμάτων (6-2), ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για τους Μάγκες.

Ο Stoiximan.gr ΠΑΟΚ με κορυφαίο τον Αλέξη Αλβανό και τα δυνατά σουτ του έκανε ένα σερί 13-3 με αποτέλεσμα το ημίχρονο να λήξει 15-9 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Ήταν φανερό πως η ΑΕΚ παρότι προσπαθούσε και ήθελε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ δεν μπορούσε λόγω των απουσιών, ενώ έπαιξε ρόλο το ότι η ομάδα τις τελευταίες μέρες δεν είχε γήπεδο για τις προπονήσεις.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Αλβανό να ξεχωρίζει και τους συμπαίκτες του να βρίσκουν δίχτυα σχεδόν σε κάθε φάση.

Εν τέλει ο Stoiximan.gr ΠΑΟΚ πήρε μια δίκαιη νίκη με 33-22 στο Λαύριο και πλέον στην ΑΕΚ στρέφουν την προσοχή τους στο ματς του Κυπέλλου με αντίπαλο τον Διομήδη Άργους.