08.2
19:28

Ήττα αναμενόμενη…

Σκούρα τα βρήκε η Ένωση στη Κυψέλη καθώς ο Παναθηναϊκός όντας ένα επίπεδο πάνω από τους κιτρινόμαυρους επικράτησε με 3-0 στα σετ με την ΑΕΚ να παραμένει στις χαμηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα

Η αναμέτρηση ξεκίνησε νωθρά για τους άντρες της ΑΕΚ καθώς οι πράσινοι πήραν από νωρίς το προβάδισμα με μεγάλη διαφορά και τελείωσαν εύκολα το πρώτο σετ.

Στο δεύτερο σετ η Ένωση ήταν καλύτερη ωστόσο ο Παναθηναϊκός δεν άφησε το δικαίωμα τους κιτρινόμαυρους να πιστέψουν στην ισοφάριση. Οι αθλητές της ΑΕΚ προσπάθησαν ωστόσο να αλλάξουν τη ροή του, δίχως αποτέλεσμα καθώς έγινε τελικά το 2-0.

Μία από τα ίδια και το τρίτο και τελευταίο σετ της αναμέτρησης όπου κινήθηκε σε χαμηλά επίπεδα για τους κιτρινόμαυρους με τον ΠΑΟ να τελειώνει το με το ίδιο σκορ όπως και το πρώτο και να παίρνει τη νίκη.

Τα σετ: 25-16, 25-20, 25-16