24.1
11:33

Φιλική νίκη για τους Νέους

Οι μικροί του Στέλιου Μανωλά φιλοξένησαν σήμερα στα Σπάτα την Καλλιθέα, την οποία και νίκησαν με 2-0 σε φιλικό αγώνα.

Το πρωτάθλημα της FootballLeague Νέων δεν θα πραγματοποιηθεί αυτό το σαββατοκύριακο λόγω εκλογών και στην ΑΕΚ αποφασίστηκε οι παίκτες να μην μείνουν παγωμένοι. Για τον λόγω αυτό προγραμματίστηκε αγώνες με την Καλλιθέα, την πρωτοπόρο του 1ου ομίλου της FootballLeague Νέων.

Οι Κιτρινόμαυροι με σκορερ τους Κυριαζή και Μίχα πήραν προβάδισμα στο σκορ με 2-0 από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη δεν σημειώθηκε κανένα γκολ. Ο Στέλιος Μανωλάς έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες τους, θέλοντας να τους κρατήσει ζεστούς για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Επόμενος αντίπαλος της ΑΕΚ είναι τα Χανιά για την 3η αγωνιστικής του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος.

Το γεγονός ότι στα Σπάτα πραγματοποιήθηκαν τρία ματς συνεχόμενα, ΑΕΚ – Καλλιθέα στις 10, ΑΕΚ – Άτταλος στις 12 και ΑΕΚ – Γλυφάδα στις 14:00, έκανε τους υπεύθυνους τους Ακαδημιών, καθώς και τους Μπάγεβιτς και Μιλοβάνοβιτς να περάσουν αρκετή ώρα στο προπονητικό κέντρο της Ένωσης, ώστε να δουν κάποιες από τις αναμετρήσεις. Μάλιστα, το πρώτο ματς πραγματοποιήθηκε παράλληλα με την προπόνηση της πρώτης ομάδας.