19.1
06:51

Θετικός και ορεξάτος στο ντεμπούτο του

Μετά από 7 μήνες εκτός αγωνιστικής δράσης, ο Άρης Σοϊλέδης πραγματοποίησε το ντεμπούτο του με τη φανέλα της ΑΕΚ, το οποίο μάλιστα κρίνεται απολύτως θετικό.

Απευθείας στα βαθιά έριξε ο Τραϊανός Δέλλας τον Άρη Σοϊλέδη, ο οποίος έκανε ντεμπούτο σε ένα δυνατό ματς, που η ΑΕΚ κέρδισε στο 91ο λεπτό. Όλοι πίστευαν ότι ο μπακ της Ένωσης θα έπαιρνε σιγά σιγά χρόνο συμμετοχής σε ευκολότερα ματς, ώστε να καταφέρει να βρει τα πατήματά του, ωστόσο ο Κολοσσός είχε διαφορετική άποψη και ήταν η σωστή.

Η υπόθεση άνοδος έχει ξεκαθαρίσει, αλλά η υπόθεση πρώτος σκόρερ της ΑΕΚ για τη σεζόν 2014-2015 μόλις ξεκίνησε! Στο 2.75 ο Μάνταλος, στο 5.00 Αραβίδης και Μπρέσεβιτς μόνο στο Stoiximan.gr

Ο Σοϊλέδης πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 79ο λεπτό και ενώ το σκορ ήταν ακόμα 0-0 και βοήθησε σημαντικά την ΑΕΚ να φτάσει στη νίκη.

Αγωνιζόμενος ως μπακ και ενώ δεν είχε πολλή δουλειά μιας και ο Άλιμος αγωνιζόταν με 10 παίκτες, ανέβαινε στην επίθεση, βγάζοντας αρκετά καλές σέντρες στην περιοχή του Βλάχου.

Η εικόνα του σε αυτά τα 15 λεπτά που αγωνίστηκε δεν θύμιζε σε τίποτα ποδοσφαιριστή με συνεχόμενους τραυματισμούς που δεν έχει βγάλει την προετοιμασία της ομάδας του, αφήνοντας πολύ καλές εντυπώσεις.

Αυτό που απομένει είναι να τον δούμε να αγωνίζεται περισσότερο χρόνο, ώστε να καταφέρει να δείξει περισσότερα στοιχεία και να ανακτήσει το χαμένο έδαφος.