17.1
17:34

Μπράβο ρε ΜΑΓΚΕΣ!

Τεράστιο διπλό από την ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ στη Βέροια όπου με γκολ του Παπαδόπουλου 14 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος της αναμέτρησης επικράτησε του Φίλιππου με 27-28. Μεγάλη εμφάνιση από τους Μπακαούκα, Τσαούση και Γεωργιάδη

Στο πρώτο ημίχρονο η Ένωση ενώ κατάφερε να μπει δυνατά βάζοντας 4 συνεχόμενα γκολ στη συνέχεια ο Φίλιππος Βέροιας έφερε το ματς στα ίσα. Από εκεί και πέρα η ΑΕΚ προσπάθησε να ξανά ανεβάσει τον δείκτη του σκορ ωστόσο είχε ανεβοκατεβάσματα στην απόδοση της κάτι που ο Φίλιππος το εκμεταλλεύτηκε και πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ υπέρ του με 13-12.

Δείτε πως σας μετέφερε live το AEK1924 την εξέλιξη της αναμετρησης

Οι αθλητές της ΑΕΚ ωστόσο μπήκαν ακόμη πιο αποφασισμένοι στο δεύτερο ημίχρονο, όπου ο αρχηγός της Μπακαούκας, μαζί με τους Τσαούση και Γεωργιάδη τράβηξαν την ομάδα στη μεγάλη αυτή νίκη η οποία ήρθε 14 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος του ματς με απίστευτο γκολ του Παπαδόπουλου την ώρα που η Ένωση αγωνιζόταν με λιγότερο παίκτη.

Να σημειωθεί ότι ο κόσμος της Ένωσης έμεινε εκτός γηπέδου στο πρώτο ημίχρονο μαζεύοντας τα χρήματα των εισιτηρίων προκειμένου να δοθούν για την οικονομική διευκόλυνση των αθλητών της ΑΕΚ. Στο δεύτερο ημίχρονο η παρουσία του ωστόσο ήταν καταλυτική και με τη βοήθεια του οι «μάγκες» έφυγαν με το τεράστιο διπλό.