17.1
09:55

ΑΕΚ Κ20 – Αχαρναϊκός Κ20 (Τελικό)

Το ΑΕΚ1924.gr βρίσκεται στα Σπάτα και θα σας μεταφέρει τη ροή του αγώνα των Νέων της ΑΕΚ κόντρα στον Αχαρναϊκό για την 9η  αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League.

13:00 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Η ΑΕΚ με κεφαλιά του Βλαχομήτρου απάντησε άμεσα στην ισοφάριση του Αχαρναϊκού και πέρασε ξανά μπροστά στο σκορ με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

12:45 2-1 Η ΑΕΚάρα, άμεση απάντηση από τους Κιτρινόμαυρους!

*Στα Σπάτα έφτασε και ο Τραϊανός Δέλλας, ο οποιος κάθησε μαζί με τον Μιλοβάνοβιτς για να παρακολουθήσουν το ματς.

Οι φιλοξενούμενοι τα τελευταία λεπτά πίεσαν την ΑΕΚ με τον Ζωγράφο τελικά να ισοφαρίζει.

12:40 1 – 1 μειώνει ο Αχαρναϊκός περίπου 5 λεπτά πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου.

12:33 Στο 33΄η αναμέτρηση, η Ένωση συνεχίζει να πιέζει.

Η ΑΕΚ μετά το 1-0 πιέζει συνεχώς για να πετύχει και δεύτερο τέρμα και μάλιστα έχει δημιουργήσει αρκετές ευκαιρίες, οι οποίες ωστόσο δεν έχουν βρει δίχτυα.

*Στα Σπάτα βρίσκεται ο τεχνικός διευθυντής της ΑΕΚ, Μπράνκο Μιλοβανονβιτς για να παρακολουθήσει το ματς.

Η Ένωση κέρδισε κόρνερ από αριστερά, ο Ηλίας Τσέλιος το εκτέλεσε γρήγορα με πάσα και στη συνέχεια της φάσης ο Τζάθας με κεφαλιά έκανε το 1-0

12:04 Γκοοοοοοοολ για την ΑΕΚ

12:02 Δοκάρι για την ΑΕΚ στο ξεκίνημα, με τον Τζάθα να μην μπορεί να βρει δίχτυα ύστερα από πάσα του Τσέλιου από αριστερά.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ είναι: Η. Τσέλιος, Γραμματίκας, Γιαννούτσος, Μαρκοπουλιώτης, Κοντοές, Γαλανόπουλος, Τζάθας, Λίτσι, Κυριαζής, Θ. Τσέλιος και Βλαχομήτρος

12:00 Ξεκίνησε η αναμέτρηση

aek-axarna-k20

*Το ματς δεν μεταδίδεται τηλεοπτικά, κάτι που επιβεβαιώνει το ρεπορτάζ του ΑΕΚ1924.gr, το οποίος σας είχε ενημερώσει ότι ο OTE TV δεν θα δείχνει όλες τις αναμετρήσεις της Κ20 της ΑΕΚ, αλλά θα επιλέγει.

*Οι παίκτες του Στέλιου Μανωλά υποδέχονται στα Σπάτα τον Αχαρναϊκό, τον οποίο είχαν νικήσει τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος με 1-0, με αυτογκόλ των γηπεδούχων.