10.1
20:23

Με πάθος και τσαμπουκά πήρε την νίκη!

Έχοντας την συμπαράσταση 400 οπαδών της, η ΑΕΚ με τσαμπουκά και πάθος επικράτησε του Άρη με 3-2 σετ σε ένα ματς που είχε πολλές ανατροπές, αλλά η Ένωση ήταν αυτή που χαμογέλασε παίρνοντας μια σημαντική νίκη για την συνέχεια.

Η ΑΕΚ ήταν αυτή που μπήκε πιο δυνατά στο πρώτο σετ, αλλά ο Άρης ήταν αυτός που είχε τις λύσεις στην επίθεση και κατάφερε να φτάσει στην κατάκτηση του πρώτου σετ με 25-18.

Στο δεύτερο σετ η εικόνα της Ένωσης ήταν εντελώς διαφορετική σε σχέση με το πρώτο και από νωρίς οι παίκτες του Ζήνωνα Ζοφόλη έδειξαν τις διαθέσεις τους. Οι Κιτρινόμαυροι πήραν εν τέλει το σετ με 25-20.

Οι γηπεδούχοι με φόρα από το δεύτερο σετ μπήκαν στο παρκέ δυνατά και στην μεγαλύτερη διάρκεια του τρίτου σετ είχαν το πάνω χέρι στο παιχνίδι, αλλά προς το τέλος «λύγισαν» και ο Άρης πήρε το σετ με 25-22.

Δραματική εξέλιξη είχε το τέταρτο σετ, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν πόντο πόντο και να μην ξεφεύγουν, ωστόσο η ΑΕΚ ήταν αυτή που χαμογέλασε στο τέλος χάρη στους δύο σερί πόντους του Ανδρεάδη.

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στο τάι μπρέικ, όπου και εκεί η εξέλιξη ήταν δραματική με τον Ανδρεάδη και τον Ραντούνοβιτς να κάνουν ότι θέλουν στο παρκέ και την ΑΕΚ να επικρατεί με 17-15 και 3-2 σετ.

Τα σετ: 18-25, 25-20, 22-25, 25-23, 17-15