20.12
19:00

Πρωταθλητής χειμώνα ο Άλιμος

Ο Άλιμος εκμεταλλεύτηκε το στραβοπάτημα της ΑΕΚ και βρίσκεται πλέον μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, παίρνοντας το άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα.

Επισκοπή – Άλιμος 0-1

Το αήττητο σερί του Αλίμου δεν σταμάτησε στο Ρέθυμνο, καθώς οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν ακόμα μια νίκη. Ο συνήθης ύποπτος, Χακράμα, χτύπησε για ακόμα μια φορά και το γκολ του ήταν αρκετό, ώστε ο Άλιμος να πάρει το τρίποντο και να βρίσκεται πλέον μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι είχαν και ένα δοκάρι.

ΑΕΚ – Φωστήρας 0-0

Κατώτερη των περιστάσεων ήταν η ΑΕΚ στο σημερινό αγώνα κόντρα στον Φωστήρα, με τους παίκτες του Στέλιου Μανωλά να μην μπορούν να σκοράρουν. Ο Φωστήρα στάθηκε καλά στον αγωνιστικό χώρο, ήταν προσεκτικός στην άμυνα αλλά παράλληλα προσπαθούσε να επιτεθεί. Οι Κιτρινόμαυροι ανέβασαν τον ρυθμό τους στην επανάληψη, ωστόσο έμειναν με 10 παίκτες στο τέλος του αγώνα, κάτι που επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να πιέσουν για να πάρουν τη νίκη. Τελικά και οι δύο ομάδες έμειναν στο μηδέν και μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις.

Αχαρναϊκός – Απόλλων Σμύρνης 3-2

Το παιχνίδι της αγωνιστικής χωρίς καμία αμφιβολία πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Κάτω Αχαρνών, με τον Αχαρναϊκό να επικρατεί με 3-2 του Απόλλωνα Σμύρνης. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με ψαλιδάκι του στόπερ Μεταλλινού, στέλνοντας την ομάδα του στα αποδυτήρια με 0-1. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο τα δεδομένα άλλαξαν. Ο Αχαρναϊκός ισοφάρισε το ματς με τον Κολονέρο, με τον διαιτητή λίγο αργότερα να… ανακαλύπτει δύο πέναλτι. Το πρώτο πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Κολονέρος, κάνοντας το 2-1, με τον Παναγιώτη να ισοφαρίζει το ματς για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Στη συνέχεια ο διαιτητής υπέδειξε ακόμα ένα πέναλτι (!), το οποίο εκτέλεσε ξανά εύστοχα ο Κολονέρος, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.