16.12
07:59

Δεν σταματάει ποτέ η πίεση

Οι Νέοι της ΑΕΚ επικράτησαν με 5-0 της Επισκοπής το Σάββατο που μας πέρασε, με τον Στέλιο Μανωλά να ζητάει συνεχώς πίεση, παρά τη διαφορά στο σκορ.

Συνεχώς πίεση ζητάει από τους παίκτες του ο Στέλιος Μανωλάς, ο οποίος μαθαίνει στους ποδοσφαιριστές του τμήματος κ20 ότι δεν πρέπει να χαλαρώνουν, όσο μεγάλο προβάδισμα και αν έχουν στο σκορ.

Η υπόθεση άνοδος έχει ξεκαθαρίσει, αλλά η υπόθεση πρώτος σκόρερ της ΑΕΚ για τη σεζόν 2014-2015 μόλις ξεκίνησε! Στο 2.75 ο Μάνταλος, στο 5.00 Αραβίδης και Μπρέσεβιτς μόνο στο Stoiximan.gr

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ του σαββατιάτικου αγώνα κόντρα στην Επισκοπή στο 26ο λεπτό, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο δείκτης του σκορ είχε ανέβει στο 3-0. Από το πρώτο μέχρι και το τρίτο γκολ της Ένωσης, ο Μανωλάς φώναζε συνεχώς στους παίκτες του να πιέζουν ψηλά, ώστε να κλέψουν τη μπάλα και να δημιουργήσουν κάποια φάση.

Όπως φάνηκε οι Κιτρινόμαυροι έκαναν πράξη την προτροπή του και έτσι στο 3-0 ο Μανωλάς τους χειροκρότησε, φωνάζοντάς τους παράλληλα «μπράβο», δείχνοντας ότι έμεινε ικανοποιημένος από τον τρόπο με τον οποίο ακολούθησαν τις οδηγίες τους.

Βέβαια, σε καμία περίπτωση η πίεση δεν σταμάτησε εκεί. Ο τεχνικός της ΑΕΚ έδωσε τα εύσημα στους παίκτες του για τα ωραία γκολ τους, αλλά συνέχισε να τους αναφέρει να πιέζουν.

Η άμυνα λοιπόν της ομάδας ξεκινούσε από τους επιθετικούς, οι οποίοι σε κάθε ματς προσπαθούν να πιέσουν τους αντιπάλους τους με σκοπό να κάνουν κάποιο λάθος και έτσι η Ένωση να βγει στην επίθεση.