14.12
06:49

Δουλεμένα γκολ!

Οι νέοι της ΑΕΚ επικράτησαν χθες με 5-0 της Ερμιονίδας στα Σπάτα, ωστόσο αυτό που έφερε χαμόγελα ήταν το γεγονός ότι τα τρία από τα πέντε γκολ ήταν δουλεμένα στις προπονήσεις.

Ένα ξέσπασμα αρκούσε για την Ένωση, η οποία μέσα σε τέσσερα λεπτά, μετά το πρώτο 20λεπτο της αναμέτρησης, κατάφερε να σκοράρει τρεις φορές και να κλειδώσει τη νίκη. Βέβαια, το σημαντικότερο στοιχείο είναι ότι τα τρία αυτά γκολ προερχόταν από δουλειά που γίνεται στις προπονήσεις.

Τα δύο τέρματα που σημείωσε ο Βλαχομήτρος ήρθαν από στημένες φάσεις και συγκεκριμένα από κόρνερ. Την πρώτη φορά ο Τσέλιος και την δεύτερη ο Λίτσι έστειλαν τη μπάλα συστημένη στο κεφάλι του επιθετικού της Ένωσης, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρεις.

Το 3-0 μπορεί να μην προήλθε από στημένη φάση, ωστόσο φάνηκε ότι ήταν βγαλμένο από δουλειά που γίνεται στις προπονήσεις.

Ο Βλαχομήτρος μπήκε στην περιοχή των αντιπάλων, γνώριζε που βρίσκεται ο συμπαίκτης του Κυριαζής, του πέρασε τη μπάλα και έτσι το γκολ έγινε εύκολη υπόθεση.

Τα τρία αυτά τέρματα έκαναν τον Στέλιο Μανωλά να χειροκροτήσει τους παίκτες του, καθώς όπως έχουμε γράψει επανειλημμένες φορές σε αυτές τις ηλικίες σημασία έχει το ωραίο ποδόσφαιρο και η σωστή δουλειά, με τις νίκες και τα πρωταθλήματα να είναι επακόλουθο αυτών των στοιχείων.