13.12
17:40

Μεγάλη νίκη και χωρίς προπονήσεις!

Τι και αν η ΑΕΚ έκανε μόλις δύο προπονήσεις την προηγούμενη εβδομάδα, τι και αν οι Μάγκες δεν γνωρίζουν ποιο θα είναι το μέλλον του τμήματος, κατάφεραν κόντρα στον Ποσειδώνα Λουτρακίου να πάρουν μια σημαντική νίκη με 21-19.

Για άλλο ένα παιχνίδι η ΑΕΚ έδειξε ότι η αμυντική της λειτουργία είναι το δυνατό σημείο της ομάδας και με λύσεις στην επίθεση κατάφεραν να οδηγηθούν στα αποδυτήρια με 10-9.

Οι Μάγκες λίγα λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρίσκονταν μπροστά στο σκορ ακόμα και με τρία γκολ διαφορά, ωστόσο ο αξιόμαχος Ποσειδώνας μείωσε στο γκολ.

Το χαμηλό σκορ του αγώνα δείχνει και τις δυνατές άμυνες των δύο ομάδων, με την ΑΕΚ να είναι πιο συγκεντρωμένη και με τέρματα στα κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού ήταν αυτή που πήρε τους δύο βαθμούς.

Μέχρι και τα τελευταία λεπτά οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκορ, ωστόσο ο Μπακαούκας ήταν αυτός που πήρε το «όπλο» του στο τέλος και οι Μάγκες πανηγύρισαν τη νίκη μπροστά σε 150 άτομα.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ- ΑΕΚ 19-21

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-4, 5-5, 6-8, 6-10, 9-10 (ημ.), 9-13, 13-14, 16-16, 16-18, 18-18, 19-21

ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Νίκος Γραμματικός): Βλαχογιώργος, Βαμβακάς 1, Πέρρος 8, Δημητρόπουλος, Χερουβείμ, Τοκατζόγλου, Μανιουδάκης, Οικονόμου, Μπάρμπας, Βούκοβιτς 1, Τρουμπέτας 4, Βασιλειάδης 1, Παπαδόπουλος Π., Παλαιολόγος, Ρουμελιώτης 4.

ΑΕΚ (Γιάννης Αρβανίτης): Μπακαούκας 4, Γεωργιάδης 5, Νικολαϊδης 6, Κολιούλης, Μπαλάς 1, Τσαούσης 1, Κατσίκης 3, Παπαδόπουλος Χ. 1, Τσιλιμπάρης Κ., Παπαδόπουλος Γ., Χόντο, Χατζηκωνσταντίνου, Τσιλιμπάρης Ν., Ακριδόπουλος.

Διαιτητές: Καραπάνος- Χρόνης Δίλεπτα: 3-3 Πέναλτι: 0/0-0/1