13.12
16:39

Επανήλθε στις νίκες η «ΑΕΚ της Καρδιάς»

Επανήλθε η «ΑΕΚ της Καρδιάς» κερδίζοντας με 3-0 στη Γλυφάδα τη Λαμία παίζοντας κατά διαστήματα καλό βόλεϊ. Κανένα δικαίωμα δεν άφησαν οι αθλητές της Ένωσης στον αντίπαλο να πιστέψει ότι θα πάρει σήμερα κάτι από την αναμέτρηση.

Οι Κιτρινόμαυροι ξεκίνησαν νωθρά των αγώνα τους, ωστόσο κατάφεραν με ένα καλό ξέσπασμα να πάρουν προβάδισμα στο σκορ. Το σετ είχε τον χαρακτήρα του ντέρμπι, καθώς οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με 23-23, με την Ένωση να βρίσκει τα ψυχικά αποθέματα και να κάνει το 1-0, κερδίζοντας το σετ με 27-25.

Δείτε το φιλμ της αναμέτρησης έτσι όπως σας το μετέφερε το AEK1924.gr

Στο δεύτερο σετ τα πράγματα ήταν πιο εύκολα για τον Δικέφαλο, ο οποίος κατάφερε αμέσως να πάρει μια καλή διαφορά και να μην κινδυνεύσει. Τη στιγμή που η Λαμία ανέβασε το ρυθμό της, το τάιμ άουτ του Ανδρεάδη ανέβασε τους παίκτες της Ένωσης, οι οποίοι καθάρισαν το σετ με 25-18, κάνοντας το 2-0.

Και στο τρίτο σετ η ΑΕΚ της Καρδιάς ήταν σοβαρή και κατάφερε γρήγορα να ανοίξει τη διαφορά. Η Λαμία ωστόσο μείωσε τη διαφορά αλλά δεν κατάφερε να περάσει ποτέ μπροστά στο σκορ. Οι αθλητές της Ένωσης αποφασισμένοι να τελειώσουν το ματς και παίζοντας κατά διαστήματα καλό βόλεϊ έκαναν το 3-0 και πήραν τη μεγάλη νίκη.

Τα σετ: 27-25, 25-18, 25-18