08.12
18:52

Ψυχάρες!

Οι πιτσιρικάδες της ΑΕΚ έκαναν κατάθεση ψυχής στη Θεσσαλονίκη, έπαιξαν με σκοπό να τιμήσουν τη φανέλα τους και παρά την ήττα με 3-0 από τον ΠΑΟΚ, πραγματοποίησαν μια αξιοπρεπέστατη εμφάνιση.

Η ΑΕΚ της Καρδιάς ηττήθηκε για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος με 3-0 σετ από τον ΠΑΟΚ εκτός έδρας, ωστόσο στην προκειμένη περίπτωση αυτό έχει μικρή σημασία.

Οι Κιτρινόμαυροι έχοντας χιλιάδες προβλήματα, χωρίς καν να συμπληρώνουν αποστολή, κατάφεραν να ταξιδέψουν στη Θεσσαλονίκη και να τα βάλουν με τα… θηρία.

Οι Ανδρεάδης, Ίλιτς, Ωρολογάς, Δημητρούδης, Οικονόμου και Μιχαλόπουλος από το αντρικό τμήμα, παρέα με τους Απερανθίτη, Σπυρόπουλο, Τσάλλα και Καραγιώργο από την ομάδα Παίδψν τα έδωσαν όλα καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης τιμώντας τη φανέλα με τον Δικέφαλο.

Μάλιστα, όσο περνούσαν τα σετ ο ρυθμός των Κιτρινόμαυρων ανέβαινε, αποδεικνύοντας ότι εάν είχαν στη διάθεσή τους λίγο περισσότερο χρόνο, τότε τα πράγματα θα ήταν σίγουρα διαφορετικά.

Η προσπάθεια και των δέκα ήταν τεράστια, με τον κόουτς και παίκτη Ανδρεάδη να προσπαθεί με κάθε τρόπο να ανεβάσει τη ψυχολογία των συμπαικτών του.

Για την ιστορία, οι Κιτρινόμαυροι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο τρίτο σετ, ωστόσο όπως ήταν αναμενόμενο ο ΠΑΟΚ πήρε μια εύκολη νίκη με τρία.

Σε κάθε περίπτωση και στους 10 παίκτες αξίζουν συγχαρητήρια για την προσπάθειά τους.

Τα σετ: 25-15, 25-17, 25-19