07.12
12:07

Πάλεψαν με τα «θηρία» αλλά…

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 17-25 από τον Διομήδη Άργους, παλεύοντας μέχρι τέλους για τη νίκη. Τρομερές άμυνες από τους Κιτρινόμαυρους, που τους πρόδωσε η επίθεση.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα, με την ΑΕΚ να καταφέρνει να μειώσει και να μπαίνει στο παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης κυριαρχούσαν οι κλειστές άμυνες, κάτι που φανερώνει και το 5-10 που ήταν το σκορ της πρώτης περιόδου. Οι Κιτρινόμαυροι έπαιξαν εξαιρετικά στην άμυνα, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν, ώστε να μειώσουν τη διαφορά.

Η έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ήταν καταστροφική για την Ένωση. Οι Μάγκες έχασαν το ρυθμό τους, με τον Διομήδη να σκοράρει συνεχόμενα και να αυξάνει τη διαφορά. Οι παίκτες της ΑΕΚ προσπάθησαν να ανεβάσουν την απόδοσή τους, σκόραραν, ωστόσο «στοπ» στην απόδοσή τους δεν έβαλαν μόνο οι φιλοξενούμενοι, με τον διαιτητή για ακόμα μια χρονιά να σφυρίζει υπέρ του Διομήδη.

Σίγουρα, δεν ευθύνεται ο διαιτητές για την ήττα της ΑΕΚ, αλλά για ακόμα μια φορά ήταν προκλητικά υπέρ των φιλοξενούμενων.

Οι Κιτρινόμαυροι πάλεψαν το ματς μέχρι το τέλος, σκοράροντας κάποια τέρματα, ωστόσο από ένα σημείο και μετά ο αγώνας δεν μπορούσε να γυρίσει.

Οι Μάγκες πάντως δεν κατέθεσαν εύκολα τα όπλα, παίζοντας σκληρή άμυνα, με τον τερματοφύλακα του Διομήδη να βρίσκεται σε τρομερή κατάσταση και να τους εμποδίζει στο σκοράρισμα.