29.11
14:27

Δύο στημένα τους στέρησαν τη νίκη

ΑΕΚ και Άλιμος αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2 σε ένα δυνατό ματς. Ένα ημίχρονο σε κάθε ομάδα, με την ένωση να είναι μπροστά στο σκορ με 2-0 και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν

Τον απόλυτο έλεγχο του πρώτου ημιχρόνου είχε η ΑΕΚ, η οποία δεν έδωσε περιθώρια στον αντίπαλο της και επέβαλε το ρυθμό της. Οι κιτρινόμαυροι ήταν συνεχώς στην επίθεση, με τον Βιδάλη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα στο 14ο λεπτό με κεφάκια μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λίτσι. Παρά το γκολ ο ρυθμός δεν έπεσε, η ένωση πίεση και έτσι στο 42ο λεπτό ο Κυριαζής μετά από ασίστ του Βλαχομήτρου έκανε το 2-0, σκορ με το οποίο οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Δείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης έτσι όπως σας την μετέφερε το AEK1924 live από τα Σπάτα

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άλιμος ανέβασε την απόδοση του και κατάφερε με δυο γρήγορα γκολ από στημένες φάσεις να ισοφαρίσει τον αγώνα. Τα γκολ σημείωσαν οι Χακράμα και Καλαινιάτης με κεφαλιές, με την ένωση να πιέζει ώστε να σκοράρει ξανά. Λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης και αφού ο αγώνας ήταν αρκετά δυνατός ο Μπουτσικάρης αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα και το έργο των παικτών του Μανωλά έγινε πιο δύσκολο. Παρά την πίεση στα τελευταία λεπτά η ΑΕΚ δεν κατάφερε να σκοράρει και το ματς έληξε 2-2.

AEK: Ντούνης, Τζάθας (Γιανούτσος 62’), Βιδάλης (Ασπρόγιαννης 62’), Τσέλιος, Μαρκοπουλιώτης Γραμματίκας, Κοντοές, Κυριαζής, Βλαχομήτρος (Μήχας 73’), Λίτσι (Μπουτσικάρης 83’), Γαλανόπουλος

Άλιμος: Μαυρίδης, Κακούτης, Γωργάκης, Κοτσέκου, Πέπας, Χρήστου, Πριπεράς, Χακράμα, Παυλίδης, Νούλας.