19.11
20:23

Ασταμάτητοι «Μάγκες»

Ασταμάτητη η ΑΕΚ κέρδισε με 22-17 τον Δούκα στην 8η αγωνιστική παίρνοντας την 6η της νίκη στο πρωτάθλημα. Απίστευτος Μπακαούκας που σκόραρε ακόμη και 3 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος της αναμέτρησης

Ανώτερη η ομάδα του Γιάννη Αρβανίτη στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, έχοντας σε κέφια τους Τσαούση και Μπακαούκα. Οι αθλητές της Ένωσης κατάφεραν από νωρίς να επιβάλουν τον ρυθμό τους στο παιχνίδι και μάλιστα να βρεθούν μπροστά στο σκορ ακόμη και με διαφορά 5 τερμάτων. Ωστόσο ο Δούκας μείωσε και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να μένει στο 11-8 υπέρ των κιτρινόμαυρων.

Δείτε το φιλμ της αναμέτρησης έτσι όπως σας το μετέφερε live το AEK1924.gr

Ανώτερη του Δούκα ήταν και στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση όπου με όπλο την πολύ καλή άμυνα της κατάφερε να ανεβάσει κι άλλο τη διαφορά στο σκορ και να τη διατηρήσει μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης. Εκπληκτικός ο Μπακαούκας στο ματς ενώ ο Τσιλιμπάρης κατέβασε ρολά για μία ακόμη αναμέτρηση. Τελικό σκορ 22-17.