15.11
07:50

Πήρε χρόνο ο Μάνταλος, στην αναμονή ο Μπακάκης

Ο μέσος της ΑΕΚ αγωνίστηκε για ακόμα έναν αγώνα με την Εθνική ομάδα, στην ήττα της με 1-0 από τα Νησιά Φερόε, μπαίνοντας ως αλλαγή στο ματς στο 77ο λεπτό. Στον πάγκο ο Μπακάκης.

Μπορεί το αποτέλεσμα της Εθνικής κόντρα στα Νησιά Φερόε να είναι ντροπιαστικό και κανένας ποδοσφαιριστής να μην ήθελε να είχε αγωνιστεί σε αυτό το ματς με την τροπή που πήρε, ωστόσο ο Πέτρος Μάνταλος ήταν ένας από τους παίκτες που πάλεψαν για την ανατροπή του αποτελέσματος.

Ο άσος της Ένωσης πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης, στη θέση του Καράμπελα, προσπαθώντας με τις ενέργειες και την ηρεμία του να δώσει το γκολ της ισοφάρισης στην Ελλάδα, κάτι που τελικά δεν συνέβη.

Ο χρόνος στον οποίο αγωνίστηκε δεν ήταν αρκετός, ώστε να αποδώσει το 100% των δυνατοτήτων του και έτσι ήταν αδύνατο να κάνει τη διαφορά.

Από την άλλη πλευρά ο Μιχάλης Μπακάκης δεν πήρε χρόνο συμμετοχής, και ίσως να είναι καλύτερο που δεν πραγματοποίησε το ντεμπούτο του σε μια τέτοια ήττα, ωστόσο το μόνο σίγουρο είναι ότι θα αγωνιστεί την Τρίτη στο φιλικό ματς κόντρα στην Σερβία.