15.11
15:45

Η βαθμολογία του ομίλου της ΑΕΚ

Πολλά γκολ είχε η τρίτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Football League Νέων. Νικητές των αγώνων η ΑΕΚ, ο Φωστήρας και ο Άλιμoς. Διαβάστε αναλυτικά τα ματς, τη βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική

Χανιά – ΑΕΚ 0-4

Μια εύκολη νίκη με πολλά γκολ πήρε η ΑΕΚ κόντρα στα Χανιά με 4-0. Το σκορ για τους Κιτρινόμαυρους άνοιξε ο Καρβουνίδης, με τον Τσέλιο να διπλασιάζει τα τέρματα. Το τρίτο γκολ σημείωσε ο Βιδάλης, μετά από ριμπάουν από πέναλτι του Μαρκοπουλιώτη, με τον Κυριαζή να διαμορφώνει το 4-0.

Φωστήρας – Επισκοπή 3-2

Πολλά γκολ είχαμε στον αγώνα ανάμεσα στον Φωστήρα και στην Επισκοπή, με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν τελικά να πάρουν τη νίκη με 3-2. Σκόρερ από πλευράς Φωστήρα ήταν οι Γκέτσι, Νούνος και Κωστερίδης.

Άλιμος – Αχαρναϊκός 3-2

Σε ένα αρκετά εντυπωσιακό ματς, ο Άλιμος κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-2 κόντρα στον Αχαρναϊκό, Οι γηπεδούχοι σκόραραν τρεις φορές στο πρώτο ημίχρονο με τον Χακραμά να πετυχαίνει δύο τέρματα και τον Χρήστου ένα. Από την άλλη πλευρά στο δεύτερο ημίχρονο ο Αχαρναϊκός μείωσε σε 3-2, με τον Ζωγράφο να στέλνει τη μπάλα δύο φορές στα δίχτυα.

Ρεπό: Απόλλων Σμύρνης