08.11
19:20

Στην κορυφή ΑΕΚ και Τράχωνες

Με νίκες συνέχισαν στο πρωτάθλημα της Football League Νέων η ΑΕΚ και οι Τράχωνες, με την Επισκοπή να παίρνει το πρώτο της τρίποντο. Διαβάστε αναλυτικά τα ματς, τη βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική.

Αχαρναϊκός – ΑΕΚ 0-1

Η ΑΕΚ κατάφερε να πάρει το τρίποντο της νίκης κόντρα στον Αχαρναϊκό, με ένα αυτογκόλ στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης. Στη συνέχεια του αγώνα τον πρώτο λόγο τον είχαν οι γηπεδούχοι, οι οποίοι πίεσαν, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν, ώστε να ισοφαρίσουν το ματς.

Σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος, με τη βροχή που έριχνε τόσο πριν το ματς, όσο και κατά τη διάρκεια. Η μπάλα έπαιρνε περίεργη τροχιά, με αποτέλεσμα το ματς να παίζεται περισσότερο στις ψηλές μπαλιές.

Τράχωνες – Απόλλων Σμύρνης 1-0

Σε ένα πολύ δυνατό ματς, οι Τράχωνες κατάφεραν να πάρουν τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα της Football League Νέων, επικρατώντας του Απόλλωνα Σμύρνης με 1-0. Το γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσε στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο Κακούτης, με τους φιλοξενούμενους στη συνέχεια να πιέζουν, ώστε να ισοφαρίσουν, κάτι που τελικά δεν κατάφεραν.

Οι δύο ομάδες τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες, καθώς οι Κακούτης και Δούρος αποβλήθηκαν με κόκκινη κάρτα.

Επισκοπή – Χανιά 2-1

Τη νίκη εντός έδρας πήρε η Επισκοπή κόντρα στα Χανιά, παρά το πολύ καλό ξεκίνημα των φιλοξενούμενων. Συγκεκριμένα, τα Χανιά είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα μέχρι το 30ο λεπτό, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο στο 37 και στο 42 δέχθηκαν δύο τέρματα, μετά από λάθη της άμυνας.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, σκόραραν στο 85ο λεπτό μειώνοντας το σκορ, ωστόσο δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το ματς.

Μεγάλο ρόλο και σε αυτό τον αγώνα έπαιξε η βροχή, η οποία δεν άφησε τους ποδοσφαιριστές να παίξουν όπως ήθελαν.