08.11
12:30

Δύο στα δύο η Κ20

Με το αυτογκόλ του Αχαρναϊκού από το πρώτο κιόλας λεπτό η Κ20 της ΑΕΚ κατάφερε να πάρει τη δεύτερη σερί νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια, αλλά και σε αυτό το ματς έμεινε μακριά από τον καλό της εαυτό.

Με το «καλημέρα» η ΑΕΚ ευτύχησε να προηγηθεί του Αχαρναϊκού, αφού μόλις στο πρώτο λεπτό έγινε το 1-0 έπειτα από αυτογκόλ των «πρασίνων» το οποίο προήλθε από στημένη φάση.

Ο Αχαρναϊκός πίεζε πολύ τους παίκτες του Στέλιου Μανωλά, οι οποίοι έπαιξαν πολύ καλό ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου μέχρι να ξεκινήσει η βροχή.

Περίπου στα μισά ξεκίνησε η βροχή και επηρέασε τους παίκτες των δύο ομάδων, οι οποίοι λόγω και του κακού αγωνιστικού χώρου δεν κατάφεραν παίξουν όπως θα ήθελαν.

Και στο δεύτερο ημίχρονο ο Αχαρναϊκός είχε τον πρώτο λόγο, πίεσε πολύ και θα μπορούσε να είχε πετύχει το γκολ της ισοφάρισης αν ο Πάντος δεν έδιωχνε έγκαιρα την μπάλα.

Η Ένωση παρόλο που είχε κάποιες ευκαιρίες, έμεινε και αυτή την εβδομάδα μακριά από τον καλό της εαυτό, αλλά κατάφερε να κρατήσει το 1-0 μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης.

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Πάντος, Βλαχομήτρος, Αντωνίου, Μαρκωπουλιώτης, Βιδάλης, Γραμματίκας, Καρβουνίδης, Τσέλιος, Τζάθας, Λίτσι και Γαλανόπουλος

Σαν αλλαγή αγωνίστηκαν οι: Κυριαζής, Κοντοές, Πανουργιάς, Μπουτσικάρης, Γεωργαμλής και Ψάνης