21.10
09:15

Είναι στο χέρι της οι νίκες

Πένυ Μακρή

Η Βασίλισσα έχει δείξει με τις μέχρι στιγμής εμφανίσεις της ότι κρατώντας σταθερό ρυθμό μπορεί να φτάσει άνετα στο ροζ φύλλο αγώνα. Τρία καλά δεκάλεπτα στην αναμέτρηση κόντρα στον Πανιώνιο της έδωσαν το πρώτο δίποντο στο πρωτάθλημα

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η ΑΕΚ στην αναμέτρηση κόντρα στον Πανιώνιο επικρατώντας άνετα στο κλειστό του ΟΑΚΑ και έχοντας μια συνολικά πολύ καλή εικόνα τουλάχιστον στα τρία δεκάλεπτα της αναμέτρησης.

Η Βασίλισσα πήρε κεφάλι στο σκορ από νωρίς μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο, ωστόσο όταν επαναπαύθηκε λόγω της μεγάλης διαφοράς του σκορ (47-27) στο τρίτο δεκάλεπτο έδειξε σημάδια… πτώσης δίνοντας το δικαίωμα στον αντίπαλο να μειώσει σημαντικά (60-53), αφήνοντας τον να κάνει το παιχνίδι του, έχοντας κενά διαστήματα στα οποία δυσκολεύτηκε να αντιδράσει.

Ωστόσο με την εμπειρία του Σάκοτα και τη σοβαρότητα που έδειξαν οι παίκτες του Βαγγέλη Ζιάγκου στην 4η περίοδο «κλείδωσαν» τη νίκη, αποδεικνύοντας ότι είναι στο χέρι τους τα θετικά αποτέλεσματα και μέσα από δουλειά, όπως τόνισε και ο τεχνικός της Ένωσης, η ΑΕΚ θα καταφέρει να λύσει τα προβλήματα που αντιμετωπίζει τόσο στη συνοχή, όσο και στα λάθη της.