18.10
10:29

Νίκη με ανατροπή και ψυχή!

Η ομάδα κ17 της ΑΕΚ επικράτησε με 3-1 του Χαϊδαρίου στα Σπάτα, σε έναν αγώνα που θεωρητικά ήταν ντέρμπι, αλλά η Ένωση έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι Κιτρινόμαυροι του Άγγελου Χατζόπουλου συνέχισαν την αήττητη πορεία τους και νίκησαν με 3-1 το Χαϊδάρι στα Σπάτα για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Αθηνών.

Τα γκολ για την ΑΕΚ σημείωσαν δύο ο Λημνιός και ένα ο Μπάμπη. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο πρώτο ημίχρονο ο Δικέφαλος ήταν πίσω στο σκορ, ωστόσο στην επανάληψη κατάφερε να πάρει τον έλεγχο του αγώνα και παράλληλα να κατακτήσει τη νίκη.

Μετά και από αυτή τη νίκη η Ένωση είναι πρώτη στο βαθμολογικό πίνακα έχοντας 12 βαθμούς σε 4 ματς και 15 γκολ, δείχνοντας ότι η εφετινή της πορεία θα είναι αντίστοιχη με την περυσινή.