20.9
15:55

Νίκη και καλή εμφάνιση

Οι Μάγκες της ΑΕΚ επικράτησαν με 27-16 του Ποσειδώνα Λουτρακίου στο Λουτράκι και πλέον ετοιμάζονται για το αυριανό ματς κόντρα στον Πρωτέα.

Οι Κιτρινόμαυροι έδειξαν αρκετά καλά στοιχεία, και είχαν την ευκαιρία να πετύχουν ακόμα περισσότερα τέρματα ώστε η νίκη τους να είναι ακόμα μεγαλύτερη. Το σκορ του ημιχρόνου ήταν 10-8, με την Ένωση να μετρά πολλές χαμένες ευκαιρίες, τις οποίες όμως αξιοποίησε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο.

Σημαντικό στοιχεία της αναμέτρησης ήταν ότι οι νέοι παίκτες του Δικεφάλου έδειξαν καλά στοιχεία και ετοιμότητα για την έναρξη του πρωταθλήματος.

Η ομάδα αναχώρησε από το Λουτράκι και θα μεταβεί αμέσως στην Άρτα, όπου αύριο στις 16.00 θα αντιμετωπίσει τον τοπικό Πρωτέα, σε έναν αγώνα γιορτή για την πόλη.

Αυτή θα είναι και η πρόβα τζενεράλε, πριν την έναρξη του πρωταθλήματος.