13.9
06:24

Γκολ ψυχολογίας και αυτοπεποίθησης

Το χθεσινό γκολ της νίκης ήταν ότι χρειαζόταν ο Αμπλαγέ Φαγέ για να τονωθεί η ψυχολογία του και να μπορέσει στα επόμενα ματς, αν και εφόσον τον επιλέξει ο Τραϊανός Δέλλας, να δείξει τα στοιχεία για τα οποία η ΑΕΚ τον «έκλεισε» από την περσινή σεζόν

«Χρυσή» αλλαγή μπορεί να χαρακτηριστεί ο Αμπλαγέ Φαγέ στη χθεσινή αναμέτρηση της ΑΕΚ στην Άμφισσα για τη διοργάνωση του Κυπέλλου Ελλάδος, καθώς με την είσοδο του στο ματς, στα τελευταία λεπτά καταφέρει να βρει δίχτυα και να δώσει τη νίκη με 1-0 στην ομάδα, η οποία παρά τις αρκετές ευκαιρίες δεν κατάφερνε να ανοίξει το σκορ.

Ο 20χρονος Σενεγαλέζος πέρασε στο 88’ ως αλλαγή στη θέση Βασίλη Ρόβα και την Τρίτη φορά που ακούμπησε τη μπάλα ήταν για να πετύχει το γκολ που έψαχνε από το πρώτο λεπτό η Ένωση.

Το συγκεκριμένο τέρμα μπορεί να χαρακτηριστεί και γκολ ψυχολογίας και αυτοπεποίθησης για τον Φαγέ, ο οποίος ανεβάζει στροφές σταδιακά μέσα από την πολλή δουλειά που κάνει στις προπονήσεις και δείχνει ότι βρίσκει σιγά σιγά τα πατήματα του.