12.4
19:49

Ψηλά το κεφάλι, έχει και 3ο ματς!

Η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ ηττήθηκε σήμερα από τον Δούκα με 3-1 στο ΟΑΚΑ και έτσι η πρόκριση στο final4 του πρωταθλήματος θα κριθεί σε 3ο ματς το οποίο θα πραγματοποιηθεί στην έδρα των εκπαιδευτηρίων.

Οι Κιτρινόμαυροι είχαν τον έλεγχο του αγώνα, δεν άφησαν διαδρόμους στους αντιπάλους του και έδειξαν ότι παρά τη διαφορά δυναμικότητας μπορούν να δουν στα μάτια τον Δούκα, κάτι που βέβαια επιβεβαιώθηκε και με τη νίκη που πήραν στον πρώτο αγώνα ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-1, με τις άμυνες να είναι πολύ δυνατές και τα γκολ ανύπαρκτα. Στην επανάληψη οι παίκτες του Κουνταρδά έδειξαν να έχουν χάσει τις δυνάμεις τους, ωστόσο το γκολ του Καραθανασόπουλου άλλαξες τις ισορροπίες.

Βέβαια, πριν καλά καλά τελειώσουν οι πανηγυρισμοί ο Δούκας πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ, ενώ εν συνεχεία έκανε και το τελικό 3-1.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ΑΕΚ αστόχησε σε 4 10μετρα πέναλτι, έπαιξε με παίκτη λιγότερο για λίγο λόγω της αποβολής του Μπακάλη, τον οποίο και στερήθηκε για αυτό τον λόγο για περίπου 10 λεπτά.

Ο κόσμος βρέθηκε στο πλευρό της ομάδας, ωστόσο αρκετές φορές είτε με τα χαρτάκια που πετούσε, είτε με τα νερά χαλούσε το ρυθμό του αγώνα, με αποτέλεσμα να υπάρξουν πολλές διακοπές, με τον πάγκο του Δούκα να μεταφέρεται σε άλλο σημείο τρία λεπτά πριν το τέλος του ματς.

Παρόλα αυτά τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμα. Η αγωνιστική παρουσία των κιτρινόμαυρων ήταν πολύ καλή, με τους παίκτες να δείχνουν ότι μπορούν να δουν στα μάτια τον Δούκα και να του… κλέψουν την πρόκριση.