16:48

Σπάστε τα δοκάρια, τα δίχτυα σκίστε!

Οι νεοαποκτηθέντες ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ συνεχίζουν με τις εμφανίσεις τους να πείθουν για ιτις ικανότητες και την επάρκειά τους ενόψει της Β’ Εθνικής. Σκόραραν Αραβίδης και Σαρρής, δοκάρι ο Μάνταλος

Χρήστος Αραβίδης και Γιώργος Σαρρής σκόραραν έκαστοι για την ομάδα τους στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής της Σουπερ Λιγκ.

Ο αρχηγός του Πανιωνίου, Χρήστος Αραβίδης άνοιξε το σκορ για τους κυανέρυθρους στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης στη Νέα Σμύρνη απέναντι στον Παναιτωλικό. Ο 27χρονος επιθετικό που από το καλοκαίρι θα αγωνίζεται με τη φανέλα του Δικεφάλου, έστειλε με μονοκόμματο σουτ τη μπάλα στα δίχτυα του Ράφαλ και έκανε το 1-0 για την ομάδα του Πανιωνίου, η οποία στη συνέχεια ισοφαρίστηκε με γκολ του Μαρτίνεζ.

Στο παιχνίδι του Εργοτέλη στο Κλεάνθης Βικελίδης, ο Γιώργος Σαρρής άνοιξε το σκορ για λογαριασμό της Κρητικής ομάδα απέναντι στον Άρη. Ο αμυντικός των κρητικών, με εξαιρετικό σουτ έστειλε την μπάλα στον τέρμα, μετά από εκτέλεση κόρνερ και έκανε το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα ο Εργοτέλης πέτυχε και 2ο τέρμα και με τη νίκη των κρητικών.. ο Άρης κατευθύνεται και μαθηματικά στη Β’ Εθνική.

Εξαιρετικός σε απόδοση ήταν και ο Πέτρος Μάνταλος. Η Ξάνθη ηττήθηκε στη Βέροια (3-2), ωστόσο ο ταλαντούχος επιτελικός μέσος έδωσε ασίστ στο ένα από τα δύο γκολ της ομάδας του ενώ εκτέλεση φάουλ από τα πόδια του, σταμάτησε στο αντίπαλο δοκάρι.