17.2
12:51

Κάθε εβδομάδα σπάει τα κοντέρ!

Η διαφορά μεγάλωσε, η ομάδα βρήκε το ρυθμό της και τα γκολ πέφτουν βροχή. Στο ματς κόντρα στο Περιστέρι η ΑΕΚ πέτυχε τα περισσότερα τέρματα της σε πρώτο ημίχρονο στο εφετινό πρωτάθλημα, ένα… ρεκόρ που είχε σπάσει ξανά στον αγώνα κόντρα στον Μανδραϊκό.

Κάθε ματς από εδώ και στο εξής θα αποτελεί πρόκληση για τους παίκτες της Ένωσης.  Όπως όλοι τους δηλώνουν δεν πρόκειται να βάλουν στοπ στα γκολ που θα σημειώνουν σε κάθε αγώνα, καθώς στον Δικέφαλο και τον κόσμο του αξίζουν πολλά τέρματα.

Τα πρώτα ημίχρονα ωστόσο αποτελούσαν μέχρι στιγμής… βραχνά για την ομάδα, καθώς η μπάλα έμπαινε στα δίχτυα στην επανάληψη. Πλέον αυτό αποτελεί παρελθόν, καθώς τόσο στον αγώνα κόντρα στον Μανδραϊκό, όσο και χθες οι Κιτρινόμαυροι ήταν παραγωγικοί.

Πριν από δύο εβδομάδες το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου αποτελούσε την καλύτερη εφετινή απόδοση της ΑΕΚ σε πρώτο 45λέπτο αγώνα, ωστόσο το χθεσινό 4-0 ανέβασε ακόμα περισσότερο τον πήχη.

Παράλληλα το 8-0 και το 8-1 είναι τα μεγαλύτερα σκορ με τα οποία έχει νικήσει η Ένωση τους αντιπάλους της. Μοναδικό αρνητικό στοιχείο, το γεγονός ότι αυτές οι δύο επιδώσεις πραγματοποιήθηκαν σε κεκλεισμένων θυρών αγώνες και έτσι οι οπαδοί του Δικεφάλου δεν είχαν τη δυνατότητα να πανηγυρίσουν 16 φορές σε 180 λεπτά.

Από εδώ και στο εξής λοιπόν, αφού η ομάδα παίζει στρωμένο και ωραίο ποδόσφαιρο, έχει ως στόχο της να σπάει το ένα ρεκόρ μετά το άλλο, προσφέροντας πολλά γκολ και θέαμα στους φιλάθλους της.