15.2
18:32

Mε κάτω τα χέρια από το φιλέ

Η ΑΕΚ της καρδιάς ήταν σκιά του καλού εαυτού της στη Λαμία και ηττήθηκε σαν μην έπαιξε ποτέ απογοητεύοντας τον κόσμο της που έσπευσε και πάλι στο πλευρό της. Ο δρόμος όμως είναι μακρύς και αυτή η ομάδα θα συνέλθει και θα απαντήσει!

Μπλόκο στη Λαμία για την ΑΕΚ της Καρδιάς που ηττήθηκε από την τοπική ομάδα με 3-0. Οι κιτρινόμαυροι με αυτή την ήττα χάνουν έδαφος για την διεκδίκηση μιας θέσης στην τετράδα.

Το παιχνίδι

Η ΑΕΚ δεν ξεκίνησε καλά το ματς και βρέθηκε από την αρχή να κυνηγάει το σκορ. Οι κιτρινόμαυροι μπήκαν αρκετά καθυστερημένα στην διεκδίκηση του σετ, το οποίο και τελικά έχασαν, 25-19.

Το δεύτερο σετ εξελίχτηκε πολύ άσχημα για την Ένωση που βρέθηκε γρήγορα πίσω στο σκορ, παραδίδοντας αμαχητί τα όπλα, με τη Λαμία να κάνει το εύκολο 2-0,με 25-13.

Οι κιτρινόμαυροι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν παρόλο που πάλεψαν στο τρίτο σετ , η Λαμία άντεξε στην αντεπίθεση και πήρε την καθαρή νίκη με 3-0, με το τελευταίο σετ να λήγει 25-23.