08.2
09:49

Της έκοψε το σερί

Η ΑΕΚ ηττήθηκε από το Νέο Ικόνιο με 3-5 «σπάζοντας» το νικηφόρο σερί της πριν τα πλέι οφ.

Οι παίκτες του Δημήτρη Κουνταρδά ξεκίνησαν μουδιασμένα τον αγώνα τους, με το γκολ των φιλοξενούμενων να τους ξυπνάει και έτσι να ισοφαρίζουν άμεσα τον αγώνα.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετά ανατρεπτικό με το Νέο Ικόνιο να δείχνει ότι θέλει περισσότερο το ματς και τους Κιτρινόμαυρους να σημαδεύουν τα δοκάρια.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κάνουν το 1-5, μετά από παγωμάρα στην Ένωση που δεχόταν το ένα γκολ μετά το άλλο. Τα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Κουνταρδάς ρίσκαρε, αγωνιζόταν χωρίς τερματοφύλακα, ωστόσο το μόνο που κατάφερε η ΑΕΚ ήταν να κάνει το σκορ 3-5 και να ηττηθεί.