08.2
19:30

Σας έχουμε όλους!

Η θριαμβεύτρια του Λίγκ Καπ ΑΕΚ απέδειξε ότι δεν κατέκτησε τυχαία τον πρώτο τίτλο της ιστορίας της στο ανδρικό βόλεϊ. Θρίαμβος και σήμερα επί του Εθ. Αλεξανδρουπολης (3-1). Οι υπόλοιποι θα τα ζήσετε σύντομα!

Η ΑΕΚ της Καρδιάς απέδειξε για άλλη μια φορά πως και τα φαβορί ανατρέπονται και πήρε μεγάλη νίκη για 2η συνεχόμενη φορά κόντρα στον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος , Εθνικό Αλεξανδρούπολης χαρίζοντας στον κόσμο της ακόμια μια υπερήφανη νίκη και μια λαμπρή φιέστα!

Το παιχνίδι

Το πρώτο σετ είχε τη μορφή ντέρμπι με τους πρωταγωνιστές των δύο ομάδων να κάνουν συνεχή λάθη και το παιχνίδι να πηγαίνει στον πόντο, ωστόσο η ΑΕΚ κατάφερε να πάρει τη νίκη και το πρώτο σετ με 25-19.

Στο δεύτερο σετ η Ένωση προηγήθηκε ωστόσο δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα της, έχασε σημαντικά το ρυθμό της και ο Εθνικός έφτασε στην ισοφάριση των σετ σχετικά άνετα με 19-15.

Ο Εθνικός μπήκε δυναμικά στο τρίτο σετ με τους κιτρινόμαυρους να μένουν πίσω στο σκορ (-3),ωστόσο με τους Παγιάν και Μαντέκα σε καλή φόρμα η ΑΕΚ έκανε την ανατροπή κα πήρε το κρίσιμο σετ κάνοντας το 2-1, με 25-22.

Το τέταρτο και τελευταίο σετ κύλησε σχετικά εύκολα για την Ένωση που αν και στην αρχή δυσκολεύτηκε αμέσως μετά κέρδισε τη διαφορά (16-11) την οποία διατήρησε ως το τέλος με πολύ καλή υποδοχή, φτάνοντας αισίως στην κατάκτηση και του τετάρτου σετ(25-18) και στη 2η συνεχόμενη νίκη μετά από εκείνη του Λιγκ Καπ κόντρα στον πρώτο βσθμολογικά, Εθνικό Αλεξανδρούπολης.

Τα σετ: 25-19, 19-15, 25-22, 25-18