08.2
14:57

Εύκολο απόγευμα για τις Κοριτσάρες

Τα κορίτσια της ΑΕΚ επικράτησαν με 3-0 του Ηρακλή Κηφισιάς στο Ζηρίνειο διατηρώντας τη θέση τους στην κρυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α1 γυναικών.

Οι κιτρινόμαυρες στην αρχή του πρώτου σετ δυσκολεύτηκαν αρκετά, ωστόσο έφτασαν στην ολική ανατροπή και με μια πολύ καλή εμφάνιση πήραν την καθαρή νίκη με 3-0 απέναντι στον Ηρακλή.

Το ματς:

Κακό ξεκίνημα για την ΑΕΚ το οποία τελικά εξελίχθηκε σε ολική ανατροπή, με τις κοριτσάρες να κάνουν ένα εξαιρετικό σερί και να παίρνουν  τελικά το πρώτο σετ, αφήνοντας παγωμένες τις γηπεδούχες που δεν μπορούσαν να πιστέψουν τι είχε συμβεί.

Η συνέχεια, βρήκε την Ένωση να οδηγεί το ματς στο δεύτερο σετ, με τις Κιτρινόμαυρες να μην αφήνουν περιθώρια τον Ηρακλή Κηφισιάς να πάρει ανάσα, φτάνοντας έτσι χαλαρά στο 2-0.

Στο τρίτο σετ η Ένωση πήρε από νωρίς το προβάδισμα το οποίο και διατήρησε μέχρι το τέλος κερδίζοντας και το τελευταίο σετ ώστε να φτάσει στην καθαρή νίκη με 3-0.

Τα σετ: 21-25, 15-25, 19-25