28.1
17:15

Πήρε την πρόκριση η «ΑΕΚ της Καρδιάς»

Η αντρική ομάδα βόλεϊ της Ένωσης πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου κερδίζοντας την Παναχαϊκή με 3-2 σετ.

Η ΑΕΚ δεν κατάφερε να μπει ποτέ στο πρώτο σετ του αγώνα κόντρα στην Παναχαϊκή, με τους γηπεδούχους να αυξάνουν συνεχώς τη διαφορά στο σκορ και έτσι να κάνουν άνετα το 1-0 στα σετ.

Η εικόνα άλλαξε ριζικά στο δεύτερο σετ, όπου οι Κιτρινόμαυροι διόρθωσαν τα λάθη τους και έκαναν εύκολα το 1-1.

Κάτι παρόμοιο συνέβη και στη συνέχεια, όταν έμειναν πίσω στο σκορ στο τρίτο σετ, ωστόσο κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά να πάρουν κεφάλι στο σκορ και να κάνουν το 2-1.

Δυστυχώς στο τρίτο σετ οι Κιτρινόμαυροι έμειναν ξανά πίσω στο σκορ, δεν κατάφεραν να καλύψουν τη διαφορά και έτσι η Παναχαϊκή έκανε το 2-2 και έστειλε το ματς στο τάιμ μπρέικ.

Η «ΑΕΚ της Καρδιάς», πήρε τελικά την πρόκριση στο τελευταίο σετ της αναμέτρησης με τους αθλητές της ομάδας να δίνουν και την ψυχή τους.

Τα σετ: 25-19, 11-25, 18-25, 25-18, 12-15