21.12
21:41

Αίσχος και ντροπή!

Παναγιώτης Καλογερόπουλος

Η γραμματεία και η διαιτησία με τα λάθη της έδωσε με το έτσι θέλω τη νίκη στον Ολυμπιακό! Έξαλλος ο Απόστολος Οικονόμου τα έβαλε κατά των διαιτητών και της γραμματείας και αποβλήθηκε! Για την ιστορία ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη με 3-1 στα σετ

Εξαιρετική η Ένωση στο πρώτο σετ της αναμέτρησης, με την Μαρίσα Φερνάντεζ να βγάζει μάτια στα μπλοκ και την ομάδα του Ολυμπιακού να δείχνει πως τα έχει χαμένα με την απόδοση των κιτρινόμαυρων. Η ΑΕΚ το κέρδισε το πρώτο σετ με σχετική ευκολία έχοντας την ψυχολογία στα ύψη.

Στο δεύτερο σετ οι «κοριτσάρες» μπήκαν μουδιασμένα με τις αθλήτριες του Ολυμπιακού να το εκμεταλλεύονται. Η υποδοχή δεν ήταν καλή και το σκορ ανέβηκε γρήγορα από τον Ολυμπιακό το οποίο διατηρήθηκε μέχρι και το τέλος του σετ όπου οι «ερυθρόλευκες» ισοφάρισαν

Στο τρίτο σετ η ΑΕΚ έχει αρκετά παράπονα από την διαιτησία καθώς κατάφερε με λάθος εκτιμήσεις της να φέρει το σετ στα ίσα την στιγμή που η ΑΕΚ ήταν μπροστά. Ο Ολυμπιακός έφτασε πρώτος στο σετ πόιντ τελικά και έκανε το 2-1.

Στο τέταρτο και τελευταίο σετ έγιναν τα απίστευτα και πάλι. Η γραμματεία έχασε τις αλλαγές με αποτέλεσμα να μετρηθεί λάθος αλλαγή της ΑΕΚ και να αφαιρεθούν 3 (μαζί με την κόκκινη στον προπονητή) πόντοι από την ΑΕΚ για λάθος του προπονητή, και να δοθούν συν δύο βαθμοί στον Ολυμπιακό

Αναμένουμε φυσικά να μάθουμε όλη την αλήθεια γι’ αυτή τη νίκη του Ολυμπιακού καθώς το ρεπορτάζ τρέχει.

Τα σετ: 17-25, 25-15, 25-23, 25-16

Δείτε το φιλμ του αγώνα έτσι όπως σας το μετέφερε το AEK1924.gr

ΑΕΚ: Λαδένη, Ρόγκα, Γιακουμή, Πασσιά, Παπαφωτίου, Τοτσίδου, Ιβάνοβα, Μπούσσια, Καβαθά, Φερνάντεζ, Κρουκ, Γιόσοβιτς