18.12
17:37

Δύσκολα αλλά «καθάρισαν» οι Μάγκες

Με κίνδυνο να χάσουν τη νίκη στα τελευταία λεπτά, οι παίκτες του Γιάννη Αρβανίτη κατάφεραν τελικά να επικρατήσουν με 27-26 του Ποσειδώνα Λουτρακίου στο κλειστό της Κυψέλης και παρέμειναν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας διατηρώντας το αήττητο σερί τους

Χέρι χέρι ξεκίνησαν οι δύο ομάδες τον αγώνα, με τον Ποσειδώνα να παίρνει το προβάδισμα στο ξεκίνημα και την ΑΕΚ με τον Ζούγιοβιτς και τα συνεχόμενα τέρματα που πέτυχε να ισοφαρίζει. Η Ένωση συνέχισε παίρνοντας κεφάλι στο σκορ μέχρι και με τρία γκολ διαφορά ωστόσο οι φιλοξενούμενοι αποδείχτηκαν πολύ σκληροί και μείωσαν στη εκπνοή του ημιχρόνου σε 14-13.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ η ΑΕΚ έδειξε να «τελειώνει» το ματς κρατώντας σταθερά μια διαφορά ασφαλείας, οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν τα αρκετά λάθη που έκαναν προς το τέλος οι Κιτρινόμαυροι και λίγο έλειψαν να κάνουν τη ζημιά στην Ένωση. Παρόλα αυτά, οι παίκτες του Γιάννη Αρβανίτη έφτασαν στη νίκη με 27-26 και παρέμειναν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας διατηρώντας το αήττητο.