14.12
07:49

Νίκη για την ομάδα Σάλας

Η ομάδα ποδοσφαίρου Σάλας της ΑΕΚ επικράτησε με 3-2 του Υπερίων, παρά το γεγονός ότι αρχικά έδειξε να δυσκολεύεται.

Οι Κιτρινόμαυροι προηγήθηκαν με σκόρερ τον Μπακάλη, μετά από ασίστ του Ντέλου, ενώ πριν τη λήψη του πρώτου ημιχρόνου ο Υπερίων έφερε ξανά το ματς στα ίσα.

Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο μετά τα γκολ των Τηλιγάδα και Ντέλου η ΑΕΚ κατάφερε να πάρει μια σημαντική νίκη με 3-2, ανεβάζοντας τη ψυχολογία για τη δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Αξίζει να σημειωθεί ότι με την Ένωση αγωνίστηκαν τόσο ο Μοστριός, όσο και ο Βλισίδης, οι οποίοι δεν πήραν μέρος στις προπονήσεις της εβδομάδας, μάλιστα ο πρώτος τιμήθηκε και από τους συμπαίκτες του, καθώς αυτή ήταν η τελευταία φορά που αγωνίστηκε με τον Δικέφαλο στο στήθος.