14.12
21:19

Ήττα και ένας βαθμός για την ΑΕΚ της Καρδιάς

Η ανδρική ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ ηττήθηκε από τον Άρη με 3-2 σετ, καταφέρνοντας να πάρει μόλις έναν βαθμό από το ματς. Οι Κιτρινόμαυροι προηγήθηκαν δύο φορές στα σετ.

Ο αγώνας για τους Κιτρινόμαυρους ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, καθώς δεν είχαν κανένα πρόβλημα στο να κατακτήσουν το πρώτο σετ. Ωστόσο, στη συνέχεια τα δεδομένα άλλαξα. Ο Άρης ανέβασε στροφές και σε ένα πραγματικό δεύτερο σετ φωτιά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν.

Αυτό ξύπνησε τους παίκτες του Γιώργου Κλαρούδα, οι οποίοι μπήκαν δυνατά στο τρίτο σετ και πήραν ξανά κεφάλι στο σκορ, κάτι που δεν έκαναν στο τέταρτο και έτσι το έχασαν εύκολα στέλνοντας το ματς στο τάι μπρέικ.

Εκεί η ΑΕΚ πάλεψε, ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ ωστόσο δεν κατάφερε επικρατήσει του Άρη και να φύγει από τη Θεσσαλονίκη με 2 βαθμούς, καταφέρνοντας να κατακτήσει μόνο τον έναν.

Τα σετ: 19-25, 28-26, 20-25, 25-19, 15-12