26.11
07:00

Έβγαλε μάτια η κ18!

Ισόπαλη με 3-3 αναδείχθηκε η ομάδα κ18 της Ένωσης, με τους παίκτες της πρώτης ομάδας οι οποίοι δεν αγωνίστηκαν κόντρα στον Ηλυσιακό. Μάλιστα, οι πιτσιρικάδες κατάφεραν να παίξουν ωραίο ποδόσφαιρο, με το σκορ να τους αδικεί.

Παλαιότερα ένα φιλικό ανάμεσα στην πρώτη και τη δεύτερη ομάδα της ΑΕΚ σίγουρα δεν θα είχε τόσο ενδιαφέρον, καθώς το αποτέλεσμα θα ήταν γνωστό από πριν. Πλέον όμως τα δεδομένα έχουν αλλάξει και όλοι οι πιτσιρικάδες των τμημάτων Υποδομής έχουν βάλει ψηλά τον πήχη.

Η ομάδα του Χάρη Κοπιτσή παρουσιάστηκε χθες καλύτερη των προσδοκιών και κατάφερε να κοιτάξει στα ίσα την πρώτη ομάδα, η οποία μάλιστα είχε στη σύνθεσή της αρκετά έμπειρους ποδοσφαιριστές και όχι μόνο νεαρούς.

Το σκορ στο ημίχρονο ήταν 2-0 υπέρ των μικρών, με τον Δέλλα να τα… χώνει στους παίκτες του, οι οποίοι μάταια προσπαθούσαν να σπάσουν την άμυνα των πιτσιρικάδων και να σκοράρουν. Την… παρτίδα έσωσε κατά κάποιο τρόπο ο Ρομπέρτο Κάτσικας, ο οποίος μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο, έδωσε δύο έτοιμα γκολ στους συμπαίκτες του και έτσι το ματς άλλαξε εικόνα, παρά το γεγονός ότι οι μικροί είχαν αρκετές ακόμα ευκαιρίες ώστε να σκοράρουν και να πάρουν τη νίκη.

Παρόλα αυτά μοναδικό θετικό από το χθεσινό ματς ήταν η απόδοση των πιτσιρικάδων από το τμήμα κ18, οι οποίοι αγωνίστηκαν μπροστά σε όλους τους υπεύθυνους του ποδοσφαιρικού τμήματος χωρίς άγχος, απέδειξαν ότι δουλεύουν σκληρά και ότι το μέλλον είναι όλο δικό τους.

Πλέον, όλοι τους γνωρίζουν ότι δίπλα τους υπάρχουν πολλοί άνθρωποι, οι οποίοι τους παρακολουθούν και είναι έτοιμοι ανά πάσα στιγμή να τους δώσουν την ευκαιρία που τους αξίζει.

Καταλήγοντας να σημειωθεί ότι με το τμήμα κ18 δεν αγωνίστηκαν οι Άλκης Μαρκοπουλιώτης και Αργύρης Κατσικάς, οι οποίοι δοκιμάστηκαν το καλοκαίρι από τον Τραϊανό Δέλλα και ταλαιπωρούνται από τραυματισμούς, ενώ τα γκολ σημείωσαν οι Αραμπατζής με ασίστ του Μίχα και ο Αντύπας με ασίστ των Τζάθα και Μωϋσιάδη.