18.11
15:53

Πεντάρα με οδηγό την πρώτη ομάδα

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση στο γήπεδο της Δροσιάς, η Κ18 της ΑΕΚ επικράτησε με 5-1 του Αχαρναϊκού παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο, με τον Βαγγέλη Αραμπατζή να πετυχαίνει δύο τέρματα και τους Μίχα, Τσέλιο και Μωυσιάδη από ένα

Δεύτερη νίκη στο «Young Talents New Year’s Cup 2013»για την Κ18 της ΑΕΚ η οποία κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση νίκη με 5-1 τον Αχαρναϊκό.

Η ομάδα του Χάρη Κοπιτσή μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης με τον Αραμπατζή να εκτελεί απευθείας φάουλ έκανε το 1-0. Οκτώ λεπτά αργότερα ήρθε η σειρά του Μίχα να σκοράρει, ενώ λίγο αργότερα ο Αχαρναϊκός στο 28’ μείωσε στο 2-1.

Ωστόσο η ΑΕΚ δεν σταμάτησε εκεί. Με τον ίδιο τρόπο όπως στο πρώτο λεπτό και με τον ίδιο σκορερ, Βαγγέλη Αραμπατζή έκανε το 3-1 και μπήκε στα αποδυτήρια με το σκορ 3-1. Από εκεί και πέρα στο δεύτερο ημίχρονο οι Κιτρινόμαυροι με τον Μωυσιάδη έκαναν το 4-1 και τον Μπρουσκέτι να βάζει το κερασάκι στην τούρτα παίρνοντας τη νίκη.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Μάνης, Κάτσικας, Αραμπατζής, Κοντοές, Μαρκοπουλιώτης, Καζβιροπουλπος, Τζάθας, Βιδάλης, Ζιβάνοβιτς, Μίχας, Ζεζάι

Έπαιξαν και οι: Τσέλιος Θ., Τσέλιος Η. ,Μωυσιάδης, Αντύπας, Φάνης, Σταματόπουλος, Μπουσκέτι

Δείτε βίντεο μέσα από την κάμερα του ΑΕΚ1924.gr σε λίγο…