08.11
17:48

Το πλήρωσε με Χ λόγω απουσιών

Οι «μάγκες» του Γιάννη Αρβανίτη φανερά επηρεασμένοι από τις απουσίες των Καρυπίδη, Σανίκη και Γιουβάνοβιτς, θα μπορούσε να φύγει με τη νίκη από τη Θεσσαλονίκη ωστόσο έμεινε στο 19-19. Εξαιρετικός στο δεύτερο ημίχρονο ο Ράξεβιτς, έκανε ότι ήθελε της άμυνα του ΠΑΟΚ

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ μπήκε με πολύ ρυθμό και ενέργεια και μάλιστα έφτασε να προηγείται επί του ΠΑΟΚ με 3 τέρματα διαφορά. Ωστόσο οι πολλές διακοπές από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ πετώντας συνέχεια χαρτιά στον αγωνιστικό χώρο απορύθμισαν τους «κιτρινόμαυρους» με τον ΠΑΟΚ να πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά με σκορ 10-7.

Το πήρε πάνω του ο Ράξεβιτς
Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ πάλεψε να γυρίσει το σκορ και μάλιστα το κατάφερε νωρίς νωρίς με ένα σερί τεσσάρων συνεχόμενων γκολ. Καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του παιχνιδιού φυσικά έπαιξε ο Μαυροβούνιος Ράξεβιτς ο οποίος ήταν ασταμάτητος και όποτε έβρισκε τη μπάλα την έστελνε στα δίχτυα.

Ωστόσο ο ΠΑΟΚ κατάφερε να μπει και πάλι στο παιχνίδι και να προηγηθεί ξανά στο σκορ και μάλιστα με δύο γκολ διαφορά. Η ψυχή της ΑΕΚ ωστόσο μέτρησε στα τελευταία λεπτά και ειδικά με την απόκρουση του Τσιλιμπάρη στο τελευταίο λεπτό η ΑΕΚ έφυγε από το κλειστό της Μίκρας στη Θεσσαλονίκη με την ισοπαλία (19-19).

ΠΑΟΚ (Στέλιος Υετίων): Ζάγκας, Νικολαϊδης, Παλάσκας 3, Γουργούμης, Πίτσιος, Βότσης 4, Κοκόνης 3, Ιλέρης, Ορφανουδάκης, Πετρίδης 3, Παπαδόπουλος, Τσακίρης 1, Τσίλης 1, Τρουμπέτας 3, Τσεσμετζίδης, Κεσίδης 1

ΑΕΚ (Γιάννης Αρβανίτης): Καφφάτος, Τσιλιμπάρης, Τσακνής, Συγγάρης, Μπακαούκας 3, Γιαννόπουλος, Αλβανός 5, Παπαδόπουλος 1, Κουμαραδέλης, Χερουβείμ, Νικολαϊδης 2, Γεωργιάδης 1, Παπαδιονυσίου, Οικονόμου, Ράκσεβιτς 7