03.11
15:03

Αυτά που οι άλλοι ονειρεύονται…

… η ΑΕΚ τα ζει στη Γ’ Εθνική! Γκολ (3-0), θέαμα, αλλά πάνω από όλα μία απίστευτη συσπείρωση του κόσμου της, ο οποίος φωνάζει για να το ακούσουν σε κάθε άκρη της γης: ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ!!!!!!

Με τα γκολ των Κορδέρο, Ντακόλ και Μπρέσεβιτς η ΑΕΚ πήρε ακόμα μια νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, με τον κόσμο της να στήνει το δικό του πάρτι στο ΟΑΚΑ.

Ποιοτική και παραγωγική ήταν η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα κόντρα στην Τριγλία Ραφήνας. Οι Κιτρινόμαυροι μπορεί να μη δημιούργησαν τόσες ευκαιρίες όσες στα προηγούμενα ματς, ωστόσο κατάφεραν να σκοράρουν στη δεύτερη μόλις καλή τους στιγμή.

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Πόποβιτς στο 10ο λεπτό, ο Μπρέσεβιτς έπιασε την πρώτη κεφαλιά, ο Φιλιππόπουλος απέκρουσε με τον Κορδέρο να βρίσκεται στη σωστή θέση και στην επιστροφή της μπάλας άνοιξε το σκορ.

Από εκεί και πέρα η Ένωση είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε ακόμα κάποιες ευκαιρίες με μπροστάρη τον Γεωργέα, ωστόσο οι Ντακόλ και Μπρέσεβιτς δεν κατάφεραν να τις μετατρέψουν σε γκολ.

Η δουλειά του Τραίανού Δέλλα λοιπόν στα στημένα έπιασε τόπο, καθώς μετά από στημένη φάση η Ένωση βρήκε δίχτυα και πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 1-0 υπέρ της.

Γκολ ξανά και ξανά

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο για την ΑΕΚ. Οι παίκτες του Δέλλα δεν είχαν ιδιαίτερη πίεση από την Τριγλία και παράλληλα κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν.

Στο 53ο λεπτό ο Γροντής πέρασε ωραία τη μπάλα στον Ντακόλ, ο οποίος με τη σειρά του πλάσαρε και έκανε το 2-0 για την ΑΕΚ. Δύο λεπτά αργότερα μετά από κόρνερ ο Μπρέσεβιτς βρέθηκε μπροστά στον Φιλιππόπουλο και κατάφερε να σκοράρει τρίτη φορά για την Ένωση.

Από το τρίτο γκολ της ΑΕΚ και μετά τα ηνία πήρε ο ανατριχιαστικός κόσμος της ομάδας. Οι φίλαθλοι έστησαν ακόμα ένα κιτρινόμαυρο πάρτι. Το τραγούδι δε σταμάτησε ούτε δευτερόλεπτο και το μήνυμα στάλθηκε προς όλες τις κατευθύνσεις: ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ!!!!

Σχετικά με το ματς η Τριγλία Ραφήνας ανέβασε την απόδοσή της, προσπάθησε να σκοράρει, ωστόσο οι παίκτες της ΑΕΚ δεν τις άφησαν περιθώρια χωρίς ωστόσο οι ίδιοι να πετύχουν τέταρτο γκολ.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΚ (Δέλλας): Καραγκιολίδης, Αργυρίου, Πεταυράκης, Ρόβας, Σταθάκης, Κορδέρο, Γεωργέας, Ντακόλ (87′ Τσεβάς), Μπρέσεβιτς (72’ Ανάκογλου), Γροντής, Πόποβιτς (80’ Παληαρούτας)

Τριγλία Ραφήνας (Παπακωστούλας): Φιλιππόπουλος, Στρόμπουλος (85’ Φελέκης), Τόσκας, Σβάρνας, Τσέπας (29’ Σκαφίδας), Τσιτόφωτος, Ράμο, Γκίκας, Μάντζης, Μουλλάκης (75’ Σταμπέλος), Ζέκιο

Κίτρινες: Γεωργέας, Σταθάκης, Ρόβας, Πεταυράκης