26.10
16:10

«Βασιλική» νίκη!

Η ΑΕΚ κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη κόντρα στην Καβάλα με 72-66.

Οι παίκτες του Βαγγέλη Ζιάγκου έδωσαν συνέχεια στο νικηφόρο σερί τους και να επικρατήσουν της Καβάλας σε ένα αρκετά δύσκολο ματς. Το ξεκίνημα της ομάδας για ακόμα μια φορά δεν ήταν το καλύτερο δυνατό, ωστόσο στη συνέχεια ανέβασαν στροφές.

Μάλιστα, παρά το γεγονός ότι έμειναν πίσω στο σκορ ακόμα και με 9 πόντους κατάφεραν με ένα σερί 10-0 να μπουν ξανά στο ματς.

Τα τελευταία λεπτά του αγώνα οι παίκτες της ΑΕΚ έδειξαν χαρακτήρα, πάθος και ψυχή και κατάφεραν τελικά να πάρουν τη νίκη κόντρα στην Καβάλα συνεχίζοντας το νικηφόρο σερί τους.

Σημαντική η παρουσία των 200 οπαδών της Ένωσης, που δεν σταμάτησαν ούτε λεπτό να φωνάζουν και να στηρίζουν τον Βαγγέλη Ζιάγκο και την ομάδα του.

Τα δεκάλεπτα: 17-17, 37-34, 54-52, 62-77