19.10
16:47

Συνεχίζουν αήττητοι οι Μάγκες!

Εύκολη νίκη (29-18) για τους Μάγκες στο Ολυμπιακό κλειστό των Άνω Λιοσίων κόντρα στο Κιλκίς που έκαναν το 4 στα 4 και συνεχίζουν αήττητοι στο πρωτάθλημα αποδεικνύοντας περίτρανα ότι είναι το φαβορί για τον τίτλο.

Το ξεκίνημα της ΑΕΚ δεν ήταν αυτό που περίμεναν οι γηπεδούχοι, καθώς στην αρχή οι Κιτρινόμαυροι αντιμετώπισαν αρκετά προβλήματα, ωστόσο στη συνέχεια με συνεχόμενα γκολ κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα και να κρατήσουν διαφορά ασφαλείας μέχρι το ημίχρονο (15-6).

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Θάνος Συγγάρης έκανε τη διαφορά για την ομάδα του Γιάννη Αρβανίτη κάτω από τα δοκάρια, κάνοντας εξαιρετικές επεμβάσεις και αποκρούοντας αρκετά σουτ και πέναλτι του Κιλκίς.

Στην επανάληψη οι Κιτρινόμαυροι δεν ανέβασαν ρυθμό, καθώς δεν χρειάστηκε να κάνουν τίποτα παραπάνω για να πάρουν μια εύκολη νίκη (29-18) απέναντι στο Κιλκίς και να συνεχίσουν αήττητοι την πορεία τους στο πρωτάθλημα.

ΑΕΚ (Γιάννης Αρβανίτης): Ράκσεβιτς 2, Μπακαούκας 4, Κουμαραδέλης, Γεωργιάδης 4, Γιαννόπουλος 4, Ζούγιοβιτς 1, Νικολαϊδης 3, Τσακνής, Συγγάρης, Σανίκης 1, Αλβανός 7, Παπαδιονυσίου 1, Τσιλιμπάρης, Παπαδόπουλος 1, Κότσιρας, Χερουβειμ 2.
ΚΙΛΚΙΣ (Νίκος Γεωργιάδης): Τζιώκας, Κυπραίος 4, Καλπακίδης, Δούγιας 1, Δεληγιάννης 1, Χοτζούδης 1, Δημάκης 4, Τοκατζόγλου 2, Παπαδόπουλος, Σισμανίδης, Γρηγοριάδης 5, Κοβλακάς, Τριανταφύλλου.
Διαιτητές: Κολλάρος- Τσακανίκας, δίλεπτα: 4-2, πέναλτι: 3/3-3/6.