09.10
17:52

Επίδειξη δύναμης οι Μάγκες!

Εκτός έδρας θρίαμβος της ΑΕΚάρας απέναντι στον Διομήδη με 25-27. Αποδείχθηκε η διαφορά κλάσης των νταμπλούχων. Εκπληκτικός στην επίθεση ο Αλβανός, κατέβασε ρολά ο Τσιλιμπάρης.

Η ΑΕΚ απέδειξε σήμερα ότι είναι το απόλυτο φαβορί φέτος, καθώς παρά το γεγονός ότι αρκετές φορές έμεινε πίσω στο σκορ έδειξε ψυχραιμία την κατάλληλη στιγμή και πήρε μια σπουδαία νίκη με 25-27 κόντρα στον Διομήδη εκτός έδρας.

Οι Μάγκες είχαν προβάδισμα στο σκορ με την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο στο τέλος του έφτασαν στο σημείο να χάνουν ακόμα και με δύο γκολ διαφορά. Με την επανέναρξη του αγώνα το σκηνικό δεν άλλαξε. Παρόλα αυτά την κατάλληλη στιγμή, 8 λεπτά πριν την λήξη του αγώνα οι Κιτρινόμαυροι αντέδρασαν, σκόραραν τέσσερις συνεχόμενες φορές και κατάφεραν να κρατήσουν τη διαφορά μέχρι το τέλος του αγώνα.

Έτσι λοιπόν οι Μάγκες πήραν τη τρίτη τους συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα, κρατώντας το απόλυτο, με 25-27. Εξαιρετική εμφάνιση από τον Αλβανό στην επίθεση, ενώ ο Τσιλιμπάρης είχε κατεβάσει ρολά στο τέρμα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στην κερκίδα βρέθηκε ο Δημήτρης Λαζόπουλος, ενώ οι Ενωσήτες που έδωσαν το παρών έστησαν το δικός  πάρτι και δεν άφησαν στιγμή μόνους τους τους Μάγκες.

Διομήδης: Ζαραβίνας 4, Μεγαλοοικονόμου 4, Μάλλιος 2, Μαραγκός 3, Σαμαράς 5, Δεληγιάννης 3, Μαστορόγιαννης 3, Τάσκοβιτς 1

ΑΕΚ: Ράκσεβιτς 4, Μπακαούκας 5, Γεωργιάδης 1, Ζούγιοβιτς 3, Σανίκης 3, Αλβανός 8, Παπαδιονυσίου 1, Παπαδόπουλος 2