06.10
15:32

2-0 οι «ρεζέρβες»

Οι παίκτες της ΑΕΚ που δεν αγωνίστηκαν κόντρα στο Περιστέρι επικράτησαν σήμερα με 2-0 της ομάδας κ18 της Ένωσης.

Το φιλικό στα Σπάτα μετά από κάθε επίσημο ματς της Ένωσης έχει καθιερωθεί, ώστε ο Δέλλας να κρατάει ζεστούς όλους τους παίκτες του. Σήμερα οι ποδοσφαιριστές του Τραϊανού Δέλλα αντιμετώπισαν την ομάδα κ18 της Ένωσης στα Σπάτα και πήραν τη νίκη με 2-0.

Τα δύο γκολ του αγώνα σημείωσαν οι Φώτης Κέζος και Κώστας Τσούπρος, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι για την ομάδα των νικητών υπήρξαν και δύο χαμένα πέναλτι με τους Τσούπρο και Σταθάκη να μην βρίσκουν στόχο από την άσπρη βούλα.

Καταλήγοντας, αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ρενάλντο Ράμα δεν αγωνίστηκε στο ματς, καθώς ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα εκ γύμνασης.

ΑΕΚ : Καραγκιολίδης, Αργυρίου, Πεταυράκης, Τσούπρος, Σταθάκης, Κέζος, Κάτσικας, Παληαρούτας, Δημγκιόκας, Μπρέσεβιτς, Μούργκα.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Τσεβάς, Ντούμπερετ, Τζανετόπουλος και Θαναηλάκης στις θέσεις των Μπρέσεβιτς, Αργυρίου, Σταθάκη και Δημγκιόκα.

ΑΕΚ Κ-18 : Τσέλιος, Κοντοές, Ζεζάι, Μαρκοπουλιώτης, Σταματόπουλος, Ζιβάνοβιτς, Καζβιρόπουλος, Κάτσικας Α., Τζάθας, Αραμπατζής, Μωυσιάδης.
Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Μάνης, Φάνης, Βιδάλης, Αντύπας στις θέσεις των Τσέλιου, Σταματόπουλου, Μωυσιάδη, Αραμπατζή.