05.10
11:44

«Έσβησε» τη Δόξα Βύρωνα

Η κ17 της ΑΕΚ διέλυσε την Δόξα Βύρωνα με 4-0 στην Ηλιούπολη παρουσία των Άκη Ζήκου, Μιχάλη Μητροτάσιου, Χρυσόστομου Μιχαηλίδη και Γιώργου Καραφέσκου

Η Ένωση κατάφερε να πάρει τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα ματς για το πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ. Οι μικροί του Άγγελου Χατζόπουλου δεν άφησαν πολλά περιθώρια στους αντιπάλους τους, καθώς το πρώτο 15λεπτο του αγώνα είχαν σκοράρει ήδη 3 φορές. Το τέταρτο γκολ ήρθε λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη οι Κιτρινόμαυροι ήταν πιο χαλαροί, καθώς είχαν εξασφαλίσει τη νίκη και έγιναν αρκετές αλλαγές ώστε να αγωνιστούν όλα τα παιδιά.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο γήπεδο βρέθηκαν οι Άκης Ζήκος, Μιχάλης Μητροτάσιος και Γιώργος Καραφέσκος ώστε να παρακολουθήσουν το ματς.