12:50

Επέστρεψε με γκολ ο Μιλίτο

Ο Ντιέγκο Μιλίτο σκόραρε στο φιλικό της Ίντερ με τη Λουγκάνο και έδειξε πως είναι πανέτοιμος για την επίσημη επιστροφή του στα γήπεδα, μετά τον σοβαρό τραυματισμό του τον περασμένο Φεβρουάριο.

Ραντεβού με την ατυχία είχε ο Ντιέγκο Μιλίτο πριν από επτά περίπου μήνες καθώς υπέστη ρήξη χιαστών, όμως δεν το έβαλε κάτω σε καμία περίπτωση και με σκληρή δουλειά όλο αυτό το διάστημα που μεσολάβησε δείχνει έτοιμος για το οριστικό comeback του στις επίσημες υποχρεώσεις της Ίντερ.

Το μεσημέρι του Σαββάτου (7/9) η ομάδα του Βάλτερ Ματσάρι έδωσε φιλικό στο προπονητικό της κέντρο κόντρα στη Λουγκάνο (35λεπτο το κάθε ημίχρονο), με τον “Πρίγκηπα” να αγωνίζεται σε όλο το ματς και να βρίσκει μάλιστα το δρόμο προς τα δίχτυα.

Η ελβετική ομάδα προηγήθηκε 2-0 (1′ & 13′) και είχε την ευκαιρία για ένα ακόμα γκολ, με τον Καστελάτσι να αποκρούει πέναλτι, με τους “νερατζούρι”΄ομως να περνούν στην αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο και να φέρνουν το ματς στα ίσα.

Από ασίστ του Γουάλας, ο Μιλίτο μείωσε σε 1-2 στο 58′ (είχε χάσει 3-4 καλές ευκαιριες στο πρώτο ημίχρονο) ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε τρία λεπτά αργότερα από τον Κουζμάνοβιτς.

Ο Μάσιμο Μοράτι παρακολούθησε διά ζώσης το φιλικό των “νερατζούρι”, με τον Αργεντίνο φορ να “δηλώνει” πάντως με την εμφάνισή του πως είναι στη διάθεση του προπονητή για το επικείμενο ντέρμπι της Serie A με τη Γιουβέντους.

Πηγή: sport24.gr