04.9
17:24

Το πήρε η ΑΕΚ!

Η Ένωση επικράτησε με 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης και κατέκτησε το τουρνουά της Ραφήνας. Διπλός σκόρερ ο Έντιν Μούργκα.

Ο Τραϊανος Δέλλας είδε το τουρνουά της Ραφήνας ως μια πολύ καλή ευκαιρία ώστε να τσεκάρει τους αναπληρωματικούς του ποδοσφαιριστές, οι οποίοι κατάφεραν να κάνουν το δύο στα δύο και να κατακτήσουν το τουρνουά.

Στο πρώτο ματς οι Κιτρινόμαυροι επικράτησαν με 1-0 της Τριγλίας Ραφήνας με αυτογκόλ του Τόσκα, ενώ στο δεύτερο κόντρα στη δεύτερη ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης νίκησαν με 2-0.

Διπλός σκόρερ για την Ένωση ο Έντιν Μούργκα, ο οποίος μέσα σε ένα λεπτό, δύο λεπτά πριν λήξει το ματς σκόραρε υπό το φως του… φεγγαριού και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Αξίζει να σημειωθεί ότι μετά τις αλλαγές του Τραϊανού Δέλλα ο Ρομπέρτο Κάτσικας αγωνίστηκε ως κεντρικός αμυντικός, κάτι που αποδεικνύει ότι ο Τράι έκανε πολλές δοκιμές ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος.

Η σύνθεση για την ΑΕΚ: Βούρας, Ρόβας, Τζανετόπουλος, Τσουμάγκας, Τσουκαλάς, Γροντής, Παληαρούτας, Παυλής, Κάτσικας, Πόποβιτς και Μούργκα

Αγωνίστηκαν και οι: Κέζος, Αργυρίου, Δημγκιόκας, Τζάθας και Τσεβάς