05.7
11:55

Η τρομερή “βουτιά” του Ρόμπι Κιν(vid)

Μια τρομερή βουτιά έκανε ο Ρόμπι Κιν στο 90ο λεπτό του αγώνα των Λος Άντζελες Γκάλαξι με τους Κολόμπους Κρου, προκειμένου να κερδίσει ένα πέναλτι για την ομάδα του. Τελικά, κατάφερε να ξεγελάσει τον διαιτητή και να γράψει από την άσπρη βούλα το 2-1 για τους Γκάλαξι.

Κατά το παρελθόν, ο Ρόμπι Κιν έχει καταφέρει να ξεγελάσει τους διαιτητές και να πάρει κάποια σφυρίγματα παραπάνω. Κάτι ανάλογο έκανε ο Ιρλανδός επιθετικός, στο παιχνίδι των Λος Άντζελες Γκάλαξι, ενάντια στους Κολόμπους Κρου.

Το ματς ήταν στο 1-1 και το ρολόι έδειχνε συμπληρωμένα 90 λεπτά παιχνιδιού. Τότε ο Ρόμπι Κιν ήταν που έλαβε δράση. Βλέποντας πως δεν προλαβαίνει την μπάλα, από μια σέντρα που του γίνεται από τα αριστερά, αποφασίζει να κάνει μια… βουτιά μέσα στην περιοχή, ώστε να εκμαιεύσει κάποιο σφύριγμα.

Έτσι κι έγινε, με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι, και τον Κιν να γράφει το τελικό 2-1, με εύστοχη εκτέλεση. Δείτε στο βίντεο την βουτιά του Ρόμπι Κιν, με τον αντίπαλο αμυντικό να τρελαίνεται, προσπαθώντας να εξηγήσει στον ρέφερι ότι δεν τον ακούμπησε καν.

Παρακολουθείστε στο 05:41 τη συγκεκριμένη φάση

Πηγή: sport24.gr